Інформація про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради на десятій сесії обласної ради сьомого скликання

Депутатами обласної ради на десятій сесії обласної ради сьомого скликання на адресу посадових осіб було внесено 12 депутатських запитів.

На запит депутатів Перегуди В.П., Рудченка М.М., Дідківського В.О., Ковальчука В.К., Ющенка О.М. щодо придбання для жителя смт Чоповичі Малинського району Білошицького Олександра Миколайовича інвалідного візка заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Ясюнецький О.О. повідомив, що Білошицький О.М. як інвалід 1 групи з дитинства перебуває на обліку для забезпечення кріслом колісним.

Для замовлення зазначеного засобу реабілітації управлінням праці та соціального захисту населення Малинської райдержадміністрації надіслано направлення від 28.03.17 № 15 на Львівське КПЗПіП.

Враховуючи вищевикладене, питання щодо забезпечення Білошицького О.М. кріслом колісним буде вирішено після виготовлення його заводом-виробником, згідно із встановленим порядком.

На запит депутата Пасічника О.М. щодо криміногенної ситуації у м. Бердичеві відповідь надав начальник Головного управління Національної поліції в Житомирській області Печененко В.П.

Встановлено, що за фактом пошкодження вікон магазинів «Жменя», які розташовані по вул. 30-річчя Перемоги, 30-а, та вул. Волочаївській, 37, у м. Бердичеві, а також пошкодження вивіски поруч із магазином по вул. Європейській, 32, закидання димових шашок у вказані приміщення, слідчим відділом Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017060050000401 від15.03.17 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України.

За фактом підпалу автомобіля, який належить приватному підприємцю Нехворовському О.М., здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017060050000423 від 19.03.17 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 194 КК України.

У кримінальних провадженнях виконано ряд слідчих (розшукових) дій, призначено експертизи, в тому числі вибухово-технічну експертизу, згідно з висновком якої димові шашки, які 15.03.17 застосовувалися під час хуліганських дій, використовуються в життєдіяльності суспільства, у тому числі під час фотосесій, так як дим із таких шашок є безпечним.

Щодо затримання на території комунального вищого навчального закладу «Бердичівський медичний коледж» Житомирської обласної ради студентки зі згортками порошку, що за зовнішніми ознаками схожий на амфетамін, надано інформацію, що за вказаним фактом у провадженні слідчого відділу Бердичівського відділу поліції перебувало кримінальне провадження № 1201706005000422 від 22.03.17 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України.

Згідно з висновком експертизи матеріалів, речовин і виробів, встановлено, що виявлена та вилучена порошкоподібна речовина є наркотичним засобом -амфетамін.

За результатами досудового розслідування, 26.04.17 указане кримінальне провадження спрямовано у суд із обвинувальним актом.

За фактом спричинення тілесних ушкоджень Шелепі В.А., що мали місце 23.03.17, поблизу будинку № 63, по вул. Вінницькій у м. Бердичеві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні  № 12017060050000477 від 23.03.17 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України.

Наразі у кримінальному провадженні проводяться необхідні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення осіб, які вчинили злочин.

Стан розкриття та розслідування зазначених кримінальних правопорушень перебуває на постійному контролі керівництва Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

На запит депутата Озерчука А.М. щодо сприяння у проведенні земельної комісії для забезпечення ефективної роботи ДП «Олевськторф», ДП «Житомирторф» заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Ясюнецький О.О. повідомив наступне.

07.04.17 на засіданні комісії облдержадміністрації з розгляду звернень підприємств, організацій, установ та громадян щодо надання земельних ділянок та водних об’єктів, утвореної розпорядженням голови Житомирської обласної державної адміністрації від 13.08.14 № 230, розглянуто клопотання та опрацьовано пакет документів, наданий ДП «Олевськторф», ДП «Житомирторф».

За результатами розгляду, комісією прийнято протокольне рішення №2, яким ДП «Олевськторф», ДП «Житомирторф» погоджено порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 68 га на землях ДП «Олевське лісове господарство» на території Олевського району за умови надання підприємством нотаріально засвідченої письмової згоди постійного землекористувача на вилучення земельної ділянки, відповідно до вимог п. 2 ст. 123 Земельного кодексу України.

Про прийняте протокольне рішення комісії від 07.04.17 №2  ДП «Олевськторф», ДП «Житомирторф» проінформовано в установленому порядку.

У разі надання ДП «Олевськторф», ДП «Житомирторф» нотаріально засвідченої письмової згоди постійного землекористувача – ДП «Олевське лісове господарство», на вилучення земельної ділянки, облдержадміністрацією буде надіслано зазначене клопотання у Кабінет Міністрів України.

На запит депутата Озерчука А.М. щодо сприяння у вирішенні питання про зняття арешту з рахунків управління соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації заступник голови обласної державної адміністрації Лагута Я.М. повідомив, що в органах соціального захисту населення не вирішується питання, пов’язане із блокуванням рахунків зазначених у запиті установ, за поданням відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області до Головного управління Державної казначейської служби України в Житомирській області постанов про стягнення.

Зазначені виконавчі документи прийнято внаслідок невиконання судових рішень, які носять зобов’язальний характер, а саме: щодо зобов’язання органів та установ соцзахисту населення провести перерахунок (нарахування) та виплату позивачам різних видів соціальних виплат.

Така ситуація обумовлена неврегульованістю нормативних актів, що призвела до численних позовів до судових органів, які приймають рішення на користь позивачів із 1996 року, тобто, з моменту прийняття відповідних постанов Кабінету Міністрів України, в яких розміри виплат встановлено в конкретних сумах, а не у співвідношенні до мінімальної заробітної плати.

Із цією метою керівництво обласної державної адміністрації неодноразово порушувало перед органами вищої влади питання стосовно врегулювання зазначеного питання шляхом внесення змін до ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження» тощо.

Перед Кабінетом Міністрів України було ініційовано проведення «круглого столу» за участі представників міністерств юстиції, фінансів, соціальної політики, Державної казначейської служби України.

На запит депутата Вітусевича В.Й. щодо надання інформації про хід досудового розслідування дорожньо-транспортної пригоди, яка відбулася 23.01.17 у с. Сонячне Житомирського району, прокурор Житомирської області Війтович Л.М. повідомив, що 23.01.17 СВ Житомирського ВП в Житомирській області внесено відомості у Єдиний реєстр досудових розслідувань № 12017060170000068 за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув Харитончук М.В., за ч. 2 ст. 286 КК України.

У ході досудового розслідування в кримінальному провадженні проведено огляд місця події, оглянуто та вилучено транспортний засіб, на який у подальшому накладено арешт, визнано потерпілою та допитано дружину загиблого – Харитончук Л.О.

Крім цього, у кримінальному провадженні призначено та проведено судово-медичну, судово-технічну експертизу транспортного засобу, триває проведення судово-трасологічної експертизи механізму замикання дверей маршрутного автобуса.

Таким чином, обґрунтоване рішення у кримінальному провадженні буде прийнято з урахуванням результатів експертних досліджень.

З метою активізації досудового розслідування, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, на адресу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області, відповідно до ст. 38 ч. 4 КПК України, направлено відповідний лист.

Наразі досудове розслідування триває, його хід прокуратурою області взято на контроль.               

На запит депутата Науменка В.А. щодо запобігання виготовленню та реалізації саморобної алкогольної продукції у м. Коростені відповідь надав начальник Головного управління Національної поліції в Житомирській області Печененко В.П.

Встановлено, що, відповідно до звернень депутата Коростенської міської ради Грищенка С.В., Коростенським відділом поліції були перевірені всі вказані адреси, а саме: 9 помешкань громадян, де задокументовано факти зберігання самогону, пристроїв для його виготовлення. За результатами перевірки, притягнуто 8 осіб до адміністративної відповідальності, відповідно до ст. 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладено стягнення у вигляді штрафів.

З метою підвищення рівня профілактичної роботи та своєчасного вжиття заходів до осіб, які займаються самогоноварінням і пияцтвом, попередження злочинності на побутовому грунті, з початку поточного року працівниками Коростенського відділу поліції проведено ряд профілактичних відпрацювань у м. Коростені та населених пунктах Коростенського району щодо протидії самогоноварінню.

Згідно з їх результатами, упродовж поточного року до адміністративної відповідальності за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення працівниками Коростенського ВП було притягнуто 69 осіб.

Організація роботи в даному напрямку перебуває на особистому контролі керівництва Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

На запит депутата Пінського О.В. щодо вирішення питання повірки лічильника теплової енергії у буд. 52, по вул. Космонавтів ум. Житомирі заступник Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фещенко О.А. повідомив, що депутатський запит розглянуто спільно із КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради.

Відповідно до повноважень КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради, із фахівців служб теплопостачального підприємства створено робочу комісію, яка у квітні поточного року провела технічне обстеження приладу обліку теплової енергії в житловому будинку  по вул. Космонавтів, 52.

За результатами технічного обстеження, комісією прийнято рішення щодо паспортизації та взяття на облік, подальше технічне обслуговування і використання за призначенням лічильника обліку теплової енергії, встановленого за вказаною адресою.

Усі необхідні обсяги регламентних робіт із профілактичного та технічного обслуговування теплового лічильника заплановано виконати силами  КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради до нового опалювального періоду та забезпечувати своєчасний облік використання теплової енергії за показниками лічильника в новому опалювальному сезоні 2017-  2018 років.

Подальші повірки та обслуговування будинкового теплового лічильника буде забезпечувати, згідно з графіком, КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради.

На запит депутата Пінського О.В. щодо заборони на проїзд автомобілів у парковій зоні м. Житомира заступник Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ткачук Д.Г. повідомив, що дане питання 04.01.17 розглянуто на засіданні міської комісії з безпеки дорожнього руху, на якій прийнято рішення рекомендувати управлінню патрульної поліції м. Житомира спільно із КП «ЕМЗО «Міськсвітло» міської ради привести у відповідність розташування дорожніх знаків обмеження проїзду автотранспорту в районі Нового та Старого бульварів, згідно із ДСТУ.

Станом на 05.05.17 КП «ЕМЗО «Міськсвітло» міської ради всі дорожні знаки обмеження проїзду встановлено та впорядковано.

На запит депутата Пінського О.В. щодо ремонту автомобільної дороги, яка сполучає села Ємилівка та Губенкове Хорошівського району, заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Ясюнецький О.О. повідомив, що даний запит опрацьований спільно зі Службою автомобільних доріг у Житомирській області.

За інформацією Служби автомобільних доріг у Житомирській області, у поточному році, згідно з планом фінансування, виділення коштів на капітальний ремонт автомобільної дороги не передбачено. Обслуговування мережі доріг Хорошівського району передбачено лише за рахунок коштів експлуатаційного утримання.

У квітні поточного року були виконані підготовчі роботи, а саме: вивезення та штабелювання 400 тонн щебеню і 1000 тонн відсіву.

У травні планується виконати роботи з відновлення дорожнього покриття вищезазначеної ділянки шляхом профілювання із додаванням нового матеріалу.

На запит депутата Пінського О.В. щодо надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для відведення земельної ділянки з метою розміщення місця поховання на території Новоборівської селищної ради Хорошівського району, в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Козаков С.В. рекомендував сформувати пакет документів, на яких буде відображене бажане місце розташування земельної ділянки, зазначити орієнтовні розміри земельної ділянки та звернутися із відповідним клопотанням у Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області.

На запит депутата Кокітко Н.В. щодо виконання рішення про заборону вживання тютюнових виробів у парках та скверах м. Житомира у частині надання інформації стосовно наявності дозволів на розміщення літніх майданчиків секретар Житомирської міської ради Чиж Н.М. повідомила про таке.

Відповідно до п. 1 рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 05.04.17 № 297 «Про організацію сезонної торгівлі на території міста Житомира», суб’єктам підприємницької діяльності погоджено розміщення літніх майданчиків на території, прилеглій до підприємств ресторанного господарства стаціонарної мережі у весняно-осінній період 2017 року, згідно із погодженою департаментом містобудування та земельних відносин міської ради схемою розміщення.

Відповіді на інші питання, порушені у запиті, будуть надані пізніше відповідними виконавчими органами міської ради.

На запит депутата Кокітко Н.В. щодо перевірки законності приймання металобрухту в смт Нова Борова Хорошівського району відповідь надав начальник Головного управління Національної поліції в Житомирській області Печененко В.П.

Встановлено, що 20.01.17 слідчим СВ Хорошівського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області було відкрито кримінальне провадження № 12017060140000037 за ст. 213 КК України за фактом приймання брухту кольорових та чорних металів гр. Симоном Р.Й. за адресою: Хорошівський р-н, смт Нова Борова, вул. Пушкіна, 64.

У подальшому слідчим відділом Хорошівського ВП дане кримінальне провадження було закрито у зв’язку з відсутністю ознак складу злочину, згідно зі ст. 213 КК України.

У внесенні інформації, відповідно до запиту депутата обласної ради Кокітко Н.В., у Єдиний реєстр досудових розслідувань працівниками слідчого відділу Хорошівського ВП було відмовлено.

За результатами розгляду запиту, прийнято рішення відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Організація роботи в даному напрямку перебуває на особистому контролі керівництва Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2