У Бердичівському педагогічному коледжі за сприяння італійської громади вивчають основи інклюзивної освіти

1aberdped1Заступник голови обласної ради Максим Вілівчук разом з депутатом обласної ради Ігорем Романським 4 липня відвідав Бердичівський педагогічний коледж, де вже другий рік поспіль працює україно-італійський проект по впровадженню інклюзивної освіти в дошкільні навчальні заклади.

Проект реалізується представниками ЖДУ ім. І.Франка та управлінням освіти і науки облдержадміністрації разом із Громадською організацією ІСКОС із Північної Італії Емілія-Романья та представниками Пармського університету.

За словами італійських гостей, метою проекту є створення ресурсу для впровадження інклюзивної освіти, аби відбудувати систему всередині країни.

У свою чергу заступник голови обласної ради Максим Вілівчук висловив слова вдячності італійським партнерам за активну участь в освітніх процесах області, зокрема у інклюзивній освіті.

«Приємно мати таких закордонних друзів, котрі радо діляться з нашими спеціалістами своїми традиціями та досвідом організації навчально-виховного процесу у дошкільних закладах  на основі інклюзивної педагогіки. У вас є свої досягнення, свій підхід, які ми можемо вивчити і застосувати у роботі з нашими дітьми», - зазначив Максим Вілівчук.

Варто зазначити,  що в рамках проекту проходить навчання педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів щодо відкриття інклюзивних груп, закладів, аби вони були готові прийняти дитину з особливими потребами у дошкільне і загальноосвітнє середовище. Навчання відбувається вперше в Житомирській області і проходить за європейською формою навчання у форматі літньої школи. Наразі за цією програмою навчаються 70 педагогів з усієї області. Завдяки даному проекту протягом 1,5 року в області відкрито 26 інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах.

Додатково. Бердичівський педагогічний коледж здійснює підготовку студентів за напрямками – дошкільна освіта, музичне мистецтво, соціальна педагогіка. Нині в коледжі навчається 540 дітей, серед яких 22 дитини-сироти.

1aberdped2

1aberdped3

1aberdped4

1aberdped5

1aberdped1

1aberdped6

1aberdped7

1aberdped8

1aberdped9

1aberdped10

1aberdped11

1aberdped12

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2