Максим Вілівчук взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я

1amedkom1Заступник голови обласної ради Максим Вілівчук разом із депутатом обласної ради Тарасом Собком 18 липня взяли участь у зустрічі Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець з представниками комісій з питань охорони здоров’я обласних та районних рад.

Під час зустрічі обговорювались нагальні питання медичної реформи в Україні, налагодження співпраці законодавчої, виконавчої гілок влади та органів місцевого самоврядування для сталого розвитку системи охорони здоров’я задля побудови в державі системи охорони здоров’я європейської якості.

Як розповів заступник голови обласної ради Максим Вілівчук, представники медичної галузі наголошували на тому, що медична реформа повинна відбуватися за умов збільшення фінансування, зокрема, державні витрати на охорону здоров'я мають становити не 3%, а не менше 6% від ВВП, і з такою пропозицію буде направлено звернення до Президента України.

На засіданні комітету своїми думками з приводу реформи поділився депутат обласної ради Тарас Собко, який вважає, що без створення гідних умов для надання якісних медичних послуг на первинному рівні неможливо створювати госпітальні округи. А для цього необхідно підвищити професійний рівень сімейних лікарів, забезпечити їх гідною заробітною платою, оновити матеріальну-технічну базу закладів первинної медико-санітарної допомоги, оновити транспортні засоби швидкої допомоги, створити належну інфраструктуру.  До того ж для успішного впровадження медичної реформи вкрай необхідно введення обов’язкового державного медичного страхування, що надасть додатковий фінансовий ресурс для лікарень. Також на думку депутата, створення госпітальних округів можливо лише після успішного проведення адміністративно-територіальної реформи.

За результатами засідання профільний комітет Верховної Ради України підготував законопроекти про обов'язкове медичне страхування, про основи державної політики в охороні здоров'я, про організацію надання медичної допомоги, заклавши законодавчу основу для медичної реформи.

1amedkom1

1amedkom2

1amedkom3

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2