У Житомирі відкрили сквер та пам’ятник видатному українському поету Олегу Ольжичу

1aaolzych1«Держава не твориться в будуччині, держава будується нині», «Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться уже ніяких фізичних ударів». Ці слова належать видатному поету, політичному діячу, археологу, Почесному громадянину міста Олегу Ольжичу, на честь якого 27 жовтня у Житомирі відкрили перший в Україні та світі пам’ятник і сквер.

Представники міської та обласної влади, духовенства, депутати обласної ради, громадськість зібралися цього дня, аби віддати належну шану людині, яка є героєм і символом української нації.

На честь видатного земляка багато слів було сказано присутніми, серед яких й голова обласної ради Володимир Ширма.

«Сьогодні відбувається знаменна подія не лише для Житомира, а й для всієї України та світу. Без перебільшення без цієї людини неможливо уявити культурне та політичне життя української нації. І відкриттям цього пам’ятника ми віддаємо шану людині, яка багато років була у забутті. Хочу перефразувати слова Олега Ольжича, який говорив, що «для українців характерні дві сили – одна конструктивна, друга – руйнівна. Конструктивна – всіх збирає, синергує потенціал та енергію, а руйнівна - з’їдає нас, з’їдає наші дії, несе розбиття і розклад». Ці слова, як ніколи, актуальні і для теперішнього часу, тому закликаю усіх до єдності - заради України, заради того, щоб вона відбулася як сильна, незалежна, заможна держава. Слава Героям!», - сказав промовив очільник депутатського корпусу.

Представники духовенства, після відкриття пам’ятника, освятили його, а усі присутні вшанували пам'ять українського героя покладанням квітів.

Довідково. Олег Ольжич (справжнє ім’я і прізвище Олег Кандиба) – син поета Олександра Олеся, народився 21 липня 1907 року у Житомирі. У 1923 році сім’я Кандиб емігрувала. Олег Ольжич навчався у Карловому університеті у Празі, спеціалізувався на історії, зокрема, археології. Здобув світове визнання своїми дослідженнями пам’яток Трипільської культури. З початку 30-х років стає відомим як поет. У 30-х роках Олег Ольжич присвячує себе українській національній визвольній боротьбі, вступає в ОУН. У травні 1944 року Ольжича за підпільну антинімецьку діяльність було заарештовано у Львові, а у червні закатовано у в’язниці у Саксенгаузені.

1aaolzych2

1aaolzych3

1aaolzych4

1aaolzych5

1aaolzych6

1aaolzych7

1aaolzych8

1aaolzych9

1aaolzych10

1aaolzych11

1aaolzych12

1aaolzych13

1aaolzych14

1aaolzych15

1aaolzych16

1aaolzych17

1aaolzych18

1aaolzych19

1aaolzych20

1aaolzych21

1aaolzych22

1aaolzych23

  

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2