Володимир Ширма: Ми є свідками повернення справжньої історії України

1aaabazar11В рамках Всеукраїнського патріотичного фестивалю «Герої Базару» 19 листопада керівництво області та патріоти з усієї України у селі Базар Народицького району вшанували пам'ять 359 юнаків, які загинули, відстоюючи незалежність нашої держави.

«Більше семидесяти років радянська влада намагалась стерти як гумкою з пам’яті українців українську історію. Але часи змінюються, і зараз ми стоїмо у цьому святому місці, вшановуємо та пам’ятаємо подвиг молодих патріотів, які стоячи під кулями червоноармійців, співали «Ще не вмерли України …», - сказав голова обласної ради Володимир Ширма під час мітингу-реквієму.

Також Володимир Ширма зазначив, що всі ми сьогодні є свідками повернення справжньої історії України з небуття, нагадавши присутнім про недавні відкриття пам’ятників митрополиту Іларіону та Олегу Ольжичу.

Голова обласної державної адміністрації Ігор Гундич наголосив, що подвиг юних героїі є прикладом для усіх нас як боротися з ворогом.

В ході мітингу – реквієму  єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій провів молебень та панахиду за Героями Базару.

Довідково: Меморіальний комплекс учасникам ІІ Зимового походу відкрито на місці поховання 26 серпня 2000 року. 11 жовтня 2002 року відбулося урочисте перепоховання останків 46 воїнів УПА, які загинули в бою 17 листопада 1921 року. Автор проекту пам’ятника – житомирський архітектор Олександр Борис. Меморіал споруджено за кошти української діаспори у Великобританії. 2007 року біля меморіалу відбулися зйомки документального фільму з серіалу «Невідома Україна» про Другий зимовий похід групи армії УНР у 1921 році й героїку українських вояків під Базаром.

З початку жовтня цього року тривали реставраційні роботи Меморіального комплексу. Зокрема,  відновлено хрести та головний меморіал, укріплено кургани та облаштовано прилеглу територію.

1aaabazar1

1aaabazar2
1aaabazar4


1aaabazar5
1aaabazar14
1aaabazar18
1aaabazar17
1aaabazar10
1aaabazar15
1aaabazar19
1aaabazar13
1aaabazar6

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2