У Житомирі представники районів та ОТГ вчилися заощаджувати кошти завдяки енергозбереженню

1aaenergo1Яким чином потрібно заощаджувати, як економити на енергоносіях та як втілювати у життя енергоефективні заходи, що пропонуються на рівні держави та області, - про це йшлося на регіональному семінарі «Енергоменеджмент у бюджетнів сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень», яке провело Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України для районів та об’єднаних територіальних громад області.

Як зазначив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, на семінарі перш за все мають донести до представників громад, як заощаджувати на енергоносіях, не витрачаючи при цьому додаткових коштів.

«Енергоменеджмент – це оптимізація та управління енергетичним ресурсами без додаткових капіталовкладень, тобто де і як можна зекономити. Такий енергоменеджмент використовується багатьма європейськими країнами, і дає змогу зменшити споживання енергоносіїв на 20 %. Житомирська область - єдина в України, яка запровадила програму відшкодування з обласного бюджету коштів на встановлення сонячних батарей. Сподіваюсь, що після семінару на місцевих рівнях з’являться  нові енергоефективні проекти, які сприятимуть енергонезалежності області та держави в цілому», - наголосив Сергій Савчук.

Своєю чергою перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко наголосив на кардинальному зменшенні споживання енергоносіїв у бюджетній сфері.

«Житомирщина - одна з перших в Україні по впровадженню енергоефективних заходів, але цього замало. У нас є можливості і ресурси, і ми можемо кардинально  зменшити споживання енергоносіїв, передусім у бюджетній сфері, зокрема нашими комунальними закладами. Економія в коштах може сягнути десятки мільйонів гривень. У деяких районах комунальні підприємства вже перейшли на альтернативні види палива, і цю роботу ми будемо продовжувати. Сподіваюсь,  що через кілька років наша область стане найзаощадливішою в Україні. Обласна рада буде усіляко сприяти проектам енергозеберження, які пропонуватимуть райони і громади», - наголосив Сергій Крамаренко.

Під час семінару був підписаний Меморандум про впровадження систем енергоменеджменту між облдержадміністрацією та Держенергоефективності.

Варто зазначити, що цього року 12 тис. сімей скористалися «теплими» кредитами, 50 жителів області встановили сонячні електростанції, 9 з яких отримали відшкодування з обласного бюджету, ще 21 – на стадії оформлення відповідних документів для відшкодування коштів.

 

1aaenergo1

1aaenergo2

1aaenergo3

1aaenergo4

1aaenergo5

1aaenergo6

1aaenergo7

1aaenergo8

1aaenergo9

1aaenergo10

1aaenergo11

1aaenergo12

1aaenergo13

1aaenergo14

1aaenergo15

 

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2