У Житомирі презентували стратегію розвитку культури області

1aakultura1Майже 500 тис. туристів можна привабити на Житомирщину, якщо кардинально змінити підхід до розвитку закладів культури міста та області. Таку думку висловив київський архітектор Павло Гудимов 9 лютого під час презентації культурної стратегії.

Ознайомилися з презентацією голова обласної ради Володимир Ширма, голова облдержадміністрації Ігор Гундич, міський голова Сергій Сухомлин та представники галузі культури.

За словами експерта, на Житомирщині є унікальні об’єкти, які можуть реально приваблювати відвідувачів.

«У Житомирі найбільше в Україні об’єктів з архітектурою пізнього модернізму,  є надзвичайно цікавий музей космонавтики, краєзнавчий музей, в якому зберігається унікальний експонат – мамонт. Також є Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й. Д. Буханчука, який чи не найбільший сільський музей в Україні. Є ще багато інших недооцінених елементів та об’єктів, які потрібно розвивати. У людей зараз є попит на культурний продукт, але для того, щоб реалізувати нові ідеї, потрібен комплексний підхід, ефективна команда, бажання і розуміння між усіма гілками влади, адже в це доведеться вкладати чималі кошти. І через три роки область можуть відвідувати півмільйона туристів, але потрібно почати ефективно розвиватись», - розповів Павло Гудимов.

Голова обласної ради своєю чергою зазначив, що райони теж мають свої культурні «родзинки», такі як Коростень, який щорічно збирає тисячі гостей на фестиваль Дерунів.

«Не лише в Житомирі, а й в районах є теж багато цікавого та автентичного, що може приваблювати туристів. І культура – це не тільки музеї і театри, це й наша філармонія, і всесвітньо відома хорова капела «Орея», і різного роду фестивалі. Для того, щоб ефективно розвивати галузь культури, потрібно створювати відповідний культурний центр або групу, спільно працювати, формувати консолідовану думку, приймати відповідні рішення і реалізовувати ідеї. Як голова обласної ради, буду доносити до депутатського корпусу пропозиції щодо культурного розвитку нашого регіону», - наголосив під час презентації Володимир Ширма. 

1aakultura1

1aakultura2

1aakultura12

1aakultura9

1aakultura7

1aakultura3

1aakultura4

1aakultura5

1aakultura8

1aakultura6

1aakultura10

1aakultura11

 

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2