У краєзнавчому музеї відбудеться День неспішного мистецтва

1aaadenmuzЖитомирський обласний краєзнавчий музей 14 квітня вперше долучиться до міжнародної акції Slow Art Day, або День неспішного мистецтва.

 Як розповів директор музею Роман Насонов, за статистикою відвідувач, який приходить у музей, витрачає на оглядання одного твору від 8 до 17 секунд.

«Людина прагне оглянути якнайбільше робіт і в результаті виходить стомлена, нічим особливо не перейнявшись. Мистецькі твори потребують глибшого «спілкування» і мають бути джерелом натхнення, а не втоми. Ідея Дня неспішного мистецтва полягає у тому, щоб спонукати відвідувача оглядати твори повільно і ретельно, вникаючи у кожну деталь, шукаючи внутрішніх відповідей на свої питання, і витратити на споглядання одного твору хоча б 10 хвилин. Замість того, щоб переглядати сотні творів за 8 секундами, варто зупинитися на довший час, обравши лише кілька робіт», - розповів Роман Насонов.

Наукові співробітники краєзнавчого музею підібрали 3 роботи, біля яких відвідувачі впродовж години мають зупинитися, детально оглянути їх, обдумати та обговорити з друзями чи представниками музею.

Житомирян і гостей міста запрошують долучитися до міжнародної акції 14 квітня 2018 року з 12:00 до 13:00 год. та поділитися враженнями, розмістивши власні фото у соціальних мережах із хештегом - #неспішнемистецтво, #неспішно, #SlowArtDay.

Довідково. Slow Art Day, або День неспішного мистецтва – міжнародний проект, що проходить в багатьох музеях світу з 2009 року. Це всесвітня акція з простим завданням: допомогти усім бажаючим пізнати радість споглядання прекрасного.

 

1aaadenmuz

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2