Депутати обласної ради звернулися до вищих органів влади про надання субвенції на перевезення «пільговиків»

1aaaacec16 19Депутатський корпус під час сесії обласної ради, яка відбулась 31 травня, проголосував за звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, в якому наголошується на необхідності виділення субвенції з державного бюджету на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Депутати звертають увагу на те, що наразі компенсаційні виплати підприємствам-перевізникам за пільгове перевезення громадян мають відшкодовувати місцеві бюджети. Оскільки це збільшує фінансове навантаження, органи місцевого самоврядування не мають можливості повною мірою забезпечити відповідні розрахунки з перевізниками. За попередніми підрахунками, на відшкодування за перевезення пільгових категорій громадян області необхідно понад 150 млн грн, з яких більше 15 млн грн - на компенсацію за проїзд залізничним транспортом.

Голова обласної ради Володимир Ширма зазначив, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України монетизація пільгових перевезень починає діяти вже з 1 червня, але реалізувати відразу це проблематично через відсутність коштів.

«Наразі ситуація з пільговими перевезеннями – парадоксальна. Органи місцевого самоврядування мають виконувати постанову Кабміну, але коштів на це немає. Майже кожен третій житель, а це більше 300 тис. громадян, відноситься до пільгової категорії, і всі вони мають право на отримання гарантованих державою пільг, тобто на безкоштовний проїзд, але місцеві бюджеті зараз на жаль неспроможні реалізувати це право. Але ми будемо збиратися з керівниками громад, думати, де знайти гроші, аби компенсувати за перевезення. Водночас депутати обласної ради теж не залишились осторонь цієї проблеми і звернулись до вищих органів влади щодо відновлення субвенції з державного бюджету на виплату компенсації за пільговий проїзд, яка була скасована у 2016 році, і запровадження монетизації пільгового проїзду залізничним транспортом, зокрема надавати адресну грошову допомогу «пільговикам», - прокоментував звернення очільник обласної ради.

Нагадаємо, що під час 16-ї сесії обласної ради 31 травня депутатський корпус проголосував понад 100 питань, серед яких майже два десятки звернень до центральних органів влади. 

1aaaacec16 19

1aaaacec16 18

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2