У Житомирі пройшло засідання міжфракційного депутатського об’єднання «Жінки. Мир. Безпека»

10.07 1

До Житомира 09 липня завітали члени комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення і народні депутати України. Метою приїзду було обговорення нагальних проблем, що хвилюють не тільки Житомирську область, а й усю Україну, а саме впровадження медичної та освітньої реформи. Участь у засіданні міжфракційного депутатського об’єднання «Жінки. Мир. Безпека» взяли депутатки Житомирської обласної ради Наталія Кокітко та Наталія Рибак.

Під час засідання Наталія Кокітко зазначила, що медична реформа потребує постійного доопрацювання: «Неможливо робити реформу, не вкладаючи туди ресурси. Житомирська область, за результатами впровадження реформи, посідає одне з провідних місць. Проте, є низка нагальних проблем. Так, у Центрі первинної медичної (медико-санітарної) допомоги станом на травень і червень, не було коштів на виплати заробітної плати, що довелось покривати з місцевого бюджету. Зміни у медицині вкрай необхідні, але ці зміни мають бути комплексно продумані, має бути прозорий механізм розподілу державних коштів і чітка стратегія реалізації реформи».

Водночас Наталія Рибак вказала на непрофесійну роботу Міністерства охорони здоров’я. Також вона наголосила, що в Україні вкрай гостро стоїть питання лікування онкохворих дітей. І в країні, де показники онкології є високими, абсолютно недопустимим є те, що кошти у сумі 20 млн грн залишилися на рахунках невикористаними. «Ми, депутати, виділяємо кошти зі своїх депутатських, щоб врятувати або навіть просто дати шанс на життя дитині, а у міністерстві сьогодні говорять про те, що є невикористані кошти. І найстрашніше, що ці кошти могли б урятувати не одне життя».

Загалом жінки-депутатки з районних рад та обласної ради поспілкувалися з депутатками ВРУ про проблеми області, медичної та освітньої галузі. На завершення було прийнято рішення підготувати звернення від жінок Житомирщини до Уряду України про неможливість переходити до вторинної ланки реформування галузі охорони здоров’я, поки не будуть вирішені питання реформи первинної ланки.

10.07 1

10.07 2

10.07 4

10.07 5

10.07 6

10.07 7

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2