Володимир Ширма зустрівся зі спостерігачами моніторингової місії ОБСЄ

1aaaamisiya1Голова обласної ради Володимир Ширма 12 липня провів зустріч із представниками Київського офісу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Інгрід Госсінгер та Фернандо Херрера.

Ключовими темами обговорення стали питання участі жінок у політичному житті Житомирщині, зокрема відсоток жінок-депутатів обласної ради, основні перешкоди для рівної участі чоловіків і жінок у місцевій політиці, можливості збільшення жінок-депуток на місцевому та загальнодержавному рівні тощо. Під час зустрічі також порушувалось питання безпеки в області та обговорювався політико-соціальний аспект життя регіону.

Володимир Ширма розповів, що обласна рада складається із 64 депутатів, з яких 6 жінок.

«Всі жінки обласної ради розуміються на політиці, обізнані у більшості питаннях, які розглядаються в обласній раді,  впевнено висловлюють власні думки, займають активну політичну і громадянську позицію, відстоюють її. Якщо говорити про рівень місцевих рад, то там відсоток жінок набагато більший, ніж в обласній раді. Адже на рівні громад, там, де вони проживають, жінки більше розуміють місцеві проблеми, можуть реально впливати на їх вирішення і у підсумку вирішують багато проблемних питань, що сприяє розвитку громад», - висловив думку голова обласної ради і додав, що для жінок Житомирщини  немає  ніяких перешкод для їхньої участі в політичному житті.

Своєю чергою представники місії розповіли про загальні аспекти роботи Місії в Україні. Зокрема, місія охоплює всю Україну, а київський офіс місії поширюється на 4 області – Київську, Чернігівська, Черкаська та Житомирську. Більшість спостерігачів працюють в Луганській та Донецькій області, але після ротації їх направляють в інші регіони України. Зараз спостерігачі Інгрід Госсінгер та Фернандо Херрера займаються саме питанням участі жінок у політиці.

1aaaamisiya1

1aaaamisiya3

1aaaamisiya2

1aaaamisiya4

1aaaamisiya5