На Житомирщині готуються до об’єднання 9 громад

1aaaadec1У чотирьох районах області завершується процес створення ОТГ 9 громад. За інформацією Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, у Бердичівському, Чуднівському, Ружинському та Житомирському районах громади завершують всі необхідні процедури для створення об’єднаних територіальних громад.

У Бердичівському районі буде утворено Гришковецьку ОТГ, яка об’єднає Гришковецьку селищну, Гальчинську, Никонівську, Осиківську, Половецьку, Рейську, Скаківську та Старосолотвинську сільські ради та Райогородоцьку ОТГ у складі Райгородоцької, Андріяшівської, Буряківської, Великоп’ятигірськоїу та Маркушівської сільських рад. Наразі ці громади чекають рішення ЦВК про призначення виборів. Також Мирославська, Райківська, Слободищенська та Швайківська сільські ради вирішили обєднатися у Швайківську ОТГ і громада вже подала документи для отримання висновку ОДА.

У Чуднівському районі створюється Чуднівська ОТГ, яка об’єднає Бабушківську, Будичанську, Дриглівську, Дубищенську, Красногірську, Красносільску, Стовпівську, Турчинівську та Тютюнниківську сільські ради. Громада зараз теж чекає рішення ЦВК про призначення виборів. В цьому ж районі жителі об’єднаються у Вільшанську ОТГ у складі Вільшанську, Бейзимівської, Галіївської, Карповецької та Трощанської сільських рад. Ця громада отримала позитивний висновок облдержадміністрації та проводить остаточні сесії рад.

На території Ружинського району у Вчорайшенську ОТГ об’єднаються Чорнорудківська, Малочернявська, Роставицька, Крилівська, Шпиченецька, Бистріївська, Верхівнянська, Малонизгорецька, Новочорнорудська сільські ради. Громада отримала позитивний висновок ОДА та проводить остаточні сесії рад.

У Житомирському районі створюються дві громади: Березівська ОТГ, яка об’єднає Березівську, Садківську, Василівську та Заможнянську сільські ради, і яка отримала позитивний висновок ОДА та проводить остаточні сесії рад, а також Сінгурівська ОТГ у складі Сінгурівської, Коднянської та Озерянківської сільських рад, яка подала документи для отримання висновку ОДА.

У Новограді-Волинському районі буде утворено Стриївську ОТГ, яка об’єднає Стриївську, Суслівську. Киківську, Киянську сільські ради, і яка подала документи для отримання висновку ОДА.

Окрім цього, Житомирська міська рада теж розпочала процес приєднання села Вереси, і Житомир стане першим обласним центром в Україні, який об’єднається в громаду.

Отже зараз в області вже діє 45 громад, ще 4 чекають на призначення виборів, а 5 завершують процес об’єднання. На вибори в ОТГ 28 жовтня 2018 року мають вийти 9 громад.

Нагадаємо, 26 липня на 17-й сесії депутати проголосували за нову редакцію Перспективного плану формування територій громад області, який передбачає функціонування на Житомирщині 66 об’єднаних територіальних громад.

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2