Сесія обласної ради проголосувала кілька звернень до центральних органів влади

1aaaaaacec19 13Під час засідання 19-ї сесії обласної ради, яке відбулось 25 жовтня, депутати проголосували низку звернень до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Зокрема, прийняли звернення щодо раціонального використання й охорони земель під полезахисними лісосмугами та проголосували звернення щодо здійснення невідкладних заходів із ліквідації наслідків масового всихання лісів.  У зверненні депутати пропонують внести зміни до нормативно-правових актів щодо використання лісових ресурсів, діючих Санітарних правил у лісах України та затвердити вимоги проведення вибірки свіжозаселених дерев в осередках стовбурових шкідників як самостійного санітарно-оздоровчого заходу.

У зверненні щодо надання державної підтримки виробникам молока депутати наголошують на необхідності запровадження механізму державної підтримки (дотації) виробникам молока – особистим селянським господарствам, на перехідний період до 01 січня  2020 року  та встановлення  індикативних цін на молоко, а також звертаються з проханням розглянути можливість продовження перехідного періоду для адаптації особистих селянських господарств до вимог нових стандартів на молочну сировину.

Звернулись депутати обласної ради до Верховної Ради України й щодо підтримки проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У зверненні йдеться про те, щопісля набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України склалась напружена ситуація з питань підготовки органами місцевого самоврядування (міста обласного підпорядкування: Житомир, Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський, Малин) подання щодо видачі посвідчень відповідної категорії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідно до законодавства, посвідчення видаються облдержадміністраціями за поданнями райдержадміністрацій за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Натомість можливість подання зазначених документів органами місцевого самоврядування не передбачено. Як наслідок,  обмежуються конституційні права постраждалих громадян, які проживають у містах обласного підпорядкування, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, на отримання посвідчення 1 категорії та надання їм відповідних пільг і компенсацій. Наразі у містах обласного підпорядкування області проживає 56,5 тис. постраждалих громадян. На розгляд Верховної Ради України  внесено проект Закону України, яким передбачено, що органи місцевого самоврядування теж матимуть можливість подавати документи для оформлення посвідчень особам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС. Тож обласні депутати звертаються до Верховної Ради України проголосувати цей законопроект у найкоротший термін.

Також прийняли звернення до Кабінету Міністрів України щодо підтримки соціально незахищених верств населення, зокрема шляхом розширення програми субсидій, забезпечення доступності та надання належної якості житлово-комунальних послуг споживачам.

Фоторепортаж з 19-ї сесії обласної ради можна переглянути у рубриці «Фотогалерея».

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2