Петро Порошенко представив Томос у Житомирі. ФОТО. ВІДЕО

01aaaaaaaaaatomos1Президент України Петро Порошенко 17 січня прибув до Житомира, де взяв участь у подячному молебні за отримання Томосу про автокефалію. На початку святкового молебню у Свято-Михайлівському соборі виставили для огляду патріарший і синодальний Томос надання автокефального церковного устрою Православній Церкві України.

Подячний молебень відправив Святійший і Блаженнійший Філарет за участі Єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія. Участь у молебні разом із Петром Порошенком взяли Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, голова обласної Ради Володимир Ширма, голова облдержадміністрації Ігор Гундич, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, народні депутати України.

Після подячного молебна Президент України привітав всіх із різдвяними святами, відзначивши, що цього року ці святкові дні особливі.

«Світлі дні Різдва Христового є одними з найщасливіших у році. Але цього року Різдво ми святкуємо по-особливому, бо Господь дарував нам величезний подарунок, про який покоління українців століттями молилися. Але саме нам з вами випало щастя бути не лише свідками, а й учасниками процесу створення об’єднаної автокефальної помісної української святішої церкви. У сьогодні Томос тут, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира. І кожен вірянин може побачити цей історичний документ, підписаний Вселенським Патріархом та членами Синоду Вселенського Патріархату. Томос набув чинності і дав початок єдиній, древній і одночасно новій Святійшій Церкві України. Незалежна помісна автокефальна церква – це наша з вами спільна перемога. За нею – я упевнений – будуть й подальші перемоги. Бо ми єдині, з нами – віра. І з нами – Бог», - звернувся до присутніх Президент України.

Петро Порошенко також зустрівся з вихованцями духовної дитячої недільної школи Свято-Михайлівського кафедрального собору.

Повний фоторепортаж із заходу дивіться у рубриці «Фотогалерея».

1aaaaaaaaatom2

1aaaaaaaaatom3

1aaaaaaaaatom4

1aaaaaaaaatom6

1aaaaaaaaatom5

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2