Житомирщина – лідер в Україні по формуванню ОТГ

001aaaaaaaamonЖитомирська область посіла перше місце в Україні в рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад. Дані щомісячного моніторингу процесу децентралізації влади та реформування органів місцевого самоврядування оприлюднило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Мінрегіон змінив параметри рейтингу областей щодо формування спроможних громад. Відтепер у рейтингу не враховується кількість створених об’єднаних громад в області, а у показниках чисельності населення та площі враховуються дані не лише ОТГ, а й міст обласного значення. Також на місце регіону у рейтингу впливає кількість районів в області, де не відбуваються процеси об’єднання, а також кількість міст обласного значення, до яких приєдналися сусідні громади. З’явився також параметр покриття території регіону перспективним планом.

Тож за новими показниками Житомирщина очолила всеукраїнський рейтинг.  Друге місце посіла Дніпропетровщина, а третє – Запорізька область.

Наразі в Житомирській області функціонує 53 об’єднані територіальні громади, ще 3 громади утворено, але до них не проведено вибори.

Згідно з даними моніторингу, з 23 районів Житомирщини - один район, де 100% території охоплено ОТГ; 16 районів, території яких на 50-99% покрито громадами; 6 районів, де 1-49% території охоплено ОТГ. На Житомирщині немає району, де не утворено жодної громади.

Загальна кількість старост в об’єднаних громадах області - 293, з них обрано 9 старост. Державна фінансова підтримка місцевого та регіонального розвитку для громад Житомирської області становить 686,8 млн грн за трьома програмами – це кошти ДФРР, субвенція ОТГ, субвенція на сільську медицину.

На Житомирщині налічується 57 опорних навчальних закладів, з них 37 – в об’єднаних територіальних громадах; жителі громад отримують послуги у 36 Центрах надання адміністративних послуг. 44 громади отримали у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 95 тис. га.

Дані моніторингу процесу децентралізації влади та реформування органів місцевого самоврядування можна переглянути за посиланням.

001aaaaaaaamon

001aaaaaaaotg

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2