В обласній раді підбито підсумки проекту «Я маю право»

01aaaaaaaapravo1В обласній раді 26 лютого під керівництвом голови обласної ради Володимира Ширми відбулось засідання Житомирської обласної міжвідомчої  координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

На засіданні ради підбито підсумки реалізації в області загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право» у 2018 році, який буде продовжено й у цьому році.

Як розповіла начальник підрозділу Головного територіального управління юстиції в області Світлана Шостак, пріоритетними напрями роботи проекту є захист прав з інвалідністю, права дітей та жінок, права громадян під час спілкування з правоохоронними органами, права малозабезпечених, права учасників АТО/ООС, права тимчасово переміщених осіб тощо.

Минулого року в області працювали два регіональні штаби з координації, моніторингу та контролю за станом виконання рішень про стягнення заборгованості із заробітної плати  та стягнення аліментів. Завдяки співпраці з виконавчою службою по області за минулий рік стягнуто 345,5 млн грн аліментів на користь 27 тис. дітей.

У цілому в області в рамках реалізації проекту проведено 852 просвітницькі заходи, організовано роботу 34 інформаційних майданчиків «Я маю право», 21 локацію юридичного майданчика «Мої права», 55 мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги, проведено 4 тижні правових знань тощо.

Окрім цього, на засіданні ради обговорено напрями роботи на поточний рік, серед яких правороз’яснювальна робота з виборчого законодавства та проведення у березні цього року обласного тижня правових знань  «Права споживачів під охороною Закону».  

Коментуючи «виборче» питання, голова обласної ради Володимир Ширма зазначив: «Цього року в країні відбудуться 2 виборів. А в області є багато тимчасово переміщених осіб, які переїхали з окупованого Криму або зі сходу країни, де зараз війна. І вони, як виборці, потребують правової допомоги, щоби люди розуміли – куди звертатися, де і як їм реєструватися, де їм зробити своє волевиявлення, яке закріплено Конституцією України».

Щодо питання прав споживачів, то Володимир Ширма наголосив на необхідності провести відповідні навчання для голів  об’єднаних територіальних громад.

«Не всі голови ОТГ розуміються на тому, як захистити  та відстояти споживчі права та інтереси у своєї громадах. Вони мають знати, що їм робити у випадку, наприклад, якщо завезли неякісні продукти або закуплено неякісну техніку. У таких ситуаціях голови ОТГ повинні розуміти, як їм діяти і куди звертатися за допомогою, аби захиститися від недобросовісних постачальників».

Під час засідання нагороджено переможців огляду-конкурсу на кращу організацію діяльності районної міжвідомчої  координаційно-методичної ради.

01aaaaaaaapravo1

01aaaaaaaapravo2

01aaaaaaaapravo3

01aaaaaaaapravo4

01aaaaaaaapravo5

01aaaaaaaapravo6

01aaaaaaaapravo7

01aaaaaaaapravo8

01aaaaaaaapravo9

01aaaaaaaapravo10

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2