Керівництво області обговорило із заступником міністра охорони здоров’я продовження реформ у медицині

01aaaaaaaaaaamed1Голова обласної ради Володимир Ширма та голова облдержадміністрації Ігор Гундич 24 квітня зустрілися із заступником міністра охорони здоров’я Павлом Ковтонюком, аби обговорити продовження реформ у медичній галузі.

Заступник міністра подякував керівництву області за успішне впровадження реформи на первинному рівні.

«Житомирська область увійшла до п’ятірки областей, які успішно справились з реформуванням первинної ланки охорони здоров’я. У населення є розуміння досвіду реформи первинної медичної допомоги, в області достатньо високий рівень укладення договорів із сімейними лікарями. Але з наступного року розпочнеться реформування на інших рівнях медичної допомоги. Зокрема, вторинна і третинна ланки переходитимуть на нову модель фінансування, коли для надання медичних послуг «гроші підуть за пацієнтом». Тому тут треба ще працювати», - розповів Павло Ковтонюк.

Окремо зупинились посадовці на автономізації комунальних медичних закладів. Як зазначив голова обласної ради Володимир Ширма, в області більшість комунальних закладів охорони здоров’я вже пройшли цей процес.

«На сьогоднішній день 2 обласні заклади і 19 районних закладів вже пройшли автономізації. На поточну сесію, яка відбудеться 23 травня, вже підготовлено проекти рішень щодо 10 обласних закладів та 3 заклади в процесі підготовки. Залишаються ще 8 закладів. Тобто фактично всі обласні комунальні заклади пройдуть автономізацію», - наголосив Володимир Ширма.

Заступник міністра вважає, що автономізація комунальних закладів по своїй суті є корисною.

«Автономізація передбачає, що лікарні набувають статусу некомерційного комунального підприємства, і керівники матимуть можливість самостійно приймати рішення у в господарських і управлінських справах. Наразі лікарні працюють як бюджетні установи і фінансуються з бюджетів. Їх керівники не мають свободи рішень і керуються наказами згори. Перетворення лікарень на комунальні підприємства дозволить розширити права медичних закладів», - розповів посадовець.

Водночас усі посадовці погоджуються з тим, що без завершення децентралізації, яку Житомирщина пройшла на 70%, успішно провести реформу охорони здоров’я неможливо.

Варто додати, що сьогодні у Житомирі відбудеться міжрегіональна нарада з представниками медичної галузі щодо продовження реформи, впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення з 2020 року.

01aaaaaaaaaaamed1

01aaaaaaaaaaamed2

01aaaaaaaaaaamed3

01aaaaaaaaaaamed4

01aaaaaaaaaaamed5

01aaaaaaaaaaamed6

01aaaaaaaaaaamed7

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2