У Житомирі відзначили День пам’яті та примирення

01aaaaaaaaaaadenpam1У День пам’яті та примирення 8 травня сотні житомирян поклали квіти до Монумента Слави. Представники обласної влади, серед яких перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко та керівник апарату облдержадміністрації Олексій Шатило, міської влади, громадськості, духовенства, військовослужбовці прийшли на мітинг-реквієм, аби віддати данину пам'яті і поваги загиблим в роки Другої Світової війни.

Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання, а представники різних релігійних конфесій відслужили молебень за всіма, чиї життя забрала війна.

Символом заходів залишається стилізоване зображення квітки червоного маку «Мак пам’яті». Кожен учасник мітингу-реквієму, прикріпивши саморобну  квітку червоного маку на одязі на лівій стороні поближче до серця, виявив шану пам’яті жертв Другої світової війни.

Варто зазначити, що у Житомирі у День пам’яті та примирення відбудеться низка заходів. Зокрема, біля Монумента Слави розміщено виставку військової техніки, а на вулиці Михайлівський триватимуть тематичні виставки до Дня пам’яті та примирення, також відбудуться тематичний захід «Пам’ятаємо – Перемагаємо!» та акція «Запали вогонь Миру».

Довідково. Символ заходів - червоний мак — символ пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року. Дизайн маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною ілюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

До європейської традиції відзначення 8 травня Дня пам’яті та примирення Україна вперше приєдналася у 2014-му році. Гасло пам’ятних днів тоді було «Ніколи знову», а з 2015 року гаслом стало «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Воно залишається офіційним гаслом й цьогоріч. 

Повний фоторепортаж можна переглянути у рубриці «Фотогалерея».

01aaaaaaaaaaadenpam1

01aaaaaaaaaaadenpam2

01aaaaaaaaaaadenpam3

01aaaaaaaaaaadenpam4

01aaaaaaaaaaadenpam5

01aaaaaaaaaaadenpam6

01aaaaaaaaaaadenpam7

01aaaaaaaaaaadenpam8

01aaaaaaaaaaadenpam9

01aaaaaaaaaaadenpam10

01aaaaaaaaaaadenpam11

01aaaaaaaaaaadenpam12

01aaaaaaaaaaadenpam13

01aaaaaaaaaaadenpam14

01aaaaaaaaaaadenpam15

01aaaaaaaaaaadenpam16

01aaaaaaaaaaadenpam17

01aaaaaaaaaaadenpam18

01aaaaaaaaaaadenpam19

01aaaaaaaaaaadenpam20

01aaaaaaaaaaadenpam21

01aaaaaaaaaaadenpam22

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2