Профільна «екологічна» комісія підтримала заборону використання поліетиленових пакетів

00aaaaaaaaaaekoko11Майже 30 питань порядку денного опрацювали депутати під час роботи у постійній комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів 20 травня.

Окрім питань про затвердження звітів голови обласної державної адміністрації про виконання бюджету та виконання Програми економічного та соціального розвитку Житомирської області за 2018 рік, депутати опрацювали низку  звернень та галузевих програм.

Зокрема, депутати підтримали свого колегу Ігоря Романського, який пропонує звернутись до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України щодо заборони використання поліетиленових пакетів.

У проекті звернення пропонується заборонити реалізацію в магазинах, павільйонах та інших об’єктах роздрібної торгівлі надлегких та легких пластикових пакетів, за винятком біорозкладних пластикових пакетів та надлегких пластикових пакетів, призначених для пакування свіжого м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки та створити умови на ринку для появи альтернатив поліетиленовим пакетам, а саме: паперових пакетів, багаторазових сумок, біопакетів рослинного походження. Ввести заборони пропонується вже з 1 вересня 2019 року.

Під час комісії до депутатів звернувся голова Народицької ОТГ Анатолій Леончук з проханням підтримати звернення депутатів вказаної громади щодо вирішення питання зміни статусу населених пунктів ІІ зони. Депутати доручили управлінню екології та природних ресурсів облдержадміністрації підготувати на сесію відповідне звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо утворення Урядової комісії.

Начальник управління управлінню екології та природних ресурсів облдержадміністрації Оксана Ревенко проінформувала про хід виконання обласної програми охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області за 2018 рік.

Так, у 2018 році було використано на природоохоронні заходи 4 млн 101 тис.грн, що становить 62,3% від запланованих. Зокрема, завершені роботи по реконструкції очисних споруд каналізації у смт Черняхів на загальну суму 218 тис. грн, реконструювано та технічно переобладнано очисні споруди у місті Овруч.

Участь у роботі комісії взяв перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко, проводив засідання – голова комісії Анатолій Мелашенко.

00aaaaaaaaaaekoko4

00aaaaaaaaaaekoko1

00aaaaaaaaaaekoko2

00aaaaaaaaaaekoko5

00aaaaaaaaaaekoko6

00aaaaaaaaaaekoko7

00aaaaaaaaaaekoko8

00aaaaaaaaaaekoko10

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2