Депутати обласної ради звернулись до вищих органів влади щодо збільшення фінансування сільської медицини

00aaases25 10Під час 25-ї позачергової сесії обласної ради, яка відбулась 1 серпня, депутатський корпус проголосував два звернення до центральних органів влади.

Зокрема, депутати звернулись до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я, Національної служби здоров’я України щодо якості та доступності первинної медичної допомоги для сільського населення.  У зверненні наголошується на тому, що відповідною постановою Кабміну визначено тарифи за надання медичних послуг, пов’язаних з первинною медичною допомогою із застосуванням відповідних коригувальних коефіцієнтів. Але для міста та сільської місцевості коефіцієнти однакові, що є несправедливим, адже, неможливо порівнювати щільність розташування населення в місті та на селі. Медичні послуги на селі надають переважно амбулаторії моно-практики з одним лікарем, і їм доводиться обслуговувати невеликі,  віддалені одне від одного малочисельні населені пункти, які, до того ж, сполучаються дорогами низької якості. Для забезпечення доступності та своєчасності надання медичної допомоги на таких сільських дільницях амбулаторії мають на утриманні й такі структурні підрозділи як фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти, що потребує немалих фінансових ресурсів.

Більше того, подекуди лікар не може набрати необхідну кількість пацієнтів та відповідно необхідну кількість коштів для утримання медичного закладу. Отже виникають ситуації, коли витрати на надання медичної допомоги перевищують надходження від Національної служби здоров’я України. Все це призводить до реальної загрози скорочення медичних працівників, закриття закладів охорони здоров’я та надання якісних і доступних послуг сільському населенню. Тому депутати звертаються з пропозицією щодо збільшення фінансування первинної медичної допомоги в сільській місцевості.  

Ще одне звернення, яке буде направлено Президенту України та Кабінету Міністрів України, стосується виділення коштів з державного бюджету на проведення в місті Житомирі Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь, підготовку до якого вже розпочато.  Але, враховуючи досвід проведення Першого форуму, що відбувся минулого року у м. Гомель Республіки Білорусь, де білоруська сторона взяла на себе всі витрати, бюджет Форуму, з урахування непередбачуваних витрат, за попередніми розрахунками складає близько 7,3 млн грн. На жаль в обласному бюджеті Житомирської області на 2019 рік не передбачено кошті на вищевказані витрати. У зв’язку з цим, депутатський корпус обласної ради звертається з проханням вжити заходів щодо забезпечення виділення з державного бюджету України необхідного фінансування для проведення Форуму.

Нагадаємо, що 1 серпня депутати зібрались на 25-у позачергову сесію обласної ради і вже проголосували низку питань, серед яких внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік.

Фоторепортаж з 25-ї позачергової сесії обласної ради можна переглянути у рубриці «Фотогалерея».

00aaases25 13

00aaases25 13

00aaases25 13

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2