Музей космонавтики ім.С.П.Корольова відзначив 49-й день народження

10Комунальний заклад обласної ради «Музей космонавтики ім.С.П.Корольова» 1 серпня разом із житомирянами відзначив 49-й день народження. Саме в цей день в далекому 1970 році музей вперше відчинив двері для відвідувачів.

Спочатку це був меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова, який функціонував як відділ обласного краєзнавчого музею. Свій сьогоднішній статус самостійного музей одержав у 1987 році у зв‘язку з будівництвом ще одного, нового приміщення, в якому 1991 року була відкрита унікальна за змістом і формою експозиція «Космос».

Як повідомляють у музеї, на 49-й день народження завітали дорослі і малеча, жителі і гості Житомира, і усі знайшли для себе щось цікаве у програмі свята. Відвідувачі мали унікальну нагоду поринути у безмежний Всесвіт, здійснивши прогулянку космосом за допомогою VR-окулярів або послухавши презентацію про дослідження Місяця, переглянути низку кінороликів і мультфільмів на космічну тему або взяти участь у захопливій грі «Подорож Сонячною системою», скористатися фотозоною і зробити світлини у «скафандрі космонавта».

Водночас, усі охочі мали можливість продемонструвати свої знання і вміння під час космічної вікторини або майстер-класу з виготовлення ракет у стилі оригамі для «польотів до Місяця», поділитися своїм талантом і уявою про космос, залишивши різнокольорові художні твори на асфальті.

Важливою подією святкового дня стала презентація книги «Ракетчик, ставший Президентом». Почесний гість музею, директор представництва ДП «КБ Південне» ім.М.К.Янгеля» у м.Києві Микола Мітрахов розповів присутнім про роботу над книгою та про її головного героя – талановитого конструктора, інженера-ракетобудівника, Генерального директора ВО «Південмаш» і Президента України – Леоніда Кучму. Подарована книга є цінним джерелом інформації про маловідомі сторінки біографії видатних особистостей, які творили історію ракетно-космічної галузі України, і вона поповнить музейну колекцію з історії космонавтики.

Як зазначив голова обласної ради Володимир Ширма 1 серпня під час 25-ї позачергової сесії обласної ради, депутський корпус на одній із попередніх сесій ініціював звернення перед вищими органами влади, аби музей космонавтики ім. С.П. Корольова наступного року, на свій півстолітній ювілей, отримав статус «національного», і звернувся до новообраних народних депутатів від Житомирщини посприяти в цьому питанні.

Варто нагадати, що на початку засідання сесії директору Музею космонавтики ім. С.П. Корольова Ірині Дячук за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Житомирщини вручили відзнаку «Честь і слава Житомирщини».

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2