Житомирська делегація на фестивалі «Бандерштат» розповіла про унікальний патріотичний проєкт

2 На фестивалі  українського духу «Бандерштат»,  що тривав 2-4 серпня на Волині, житомирська делегація розповіла  про виставку та окремий фотопроєкт, які покликані підвищити патріотичний туристичний імідж Житомирщини.

Мова йде про відкриття патріотичного проєкту, який відбудеться  восени  на базі Житомирського військового інституту імені С. Корольова.  Це буде унікальна виставка українських одностроїв та експозиція про військового міністра і генерала-хорунжого Армії УНР Всеволода Петріва. На презентацію проєкту у Житомир запрошено і засновника  фестивалю «Бандерштат», народного депутата України Ігора Гузя.

Цьогоріч у складі делегації були заступник голови обласної ради Максим Вілівчук, депутат обласної ради Олена Галагуза та начальник   управління національно-патріотичного виховання Житомирської облдержадміністрації  Світлана Гресь, молоді поети, науковці, журналісти. Пам’ятати свою історію та гідно творити нову – важливий лейтмотив «Бандерштату».

Щороку захід відвідують ветерани УПА, відбуваються показові реконструкції повстанських та визвольних боїв.

Приємним сюрпризом для делегації з Житомирщини було побачити на виставці відомих українців, яка відбувалась в рамках  фестивалю , й інформацію про нашого земляка Сергія Корольова.

«Це нереальне відчуття, коли просто йдеш у справах по локаціям фестивалю, і бачиш стенд про геніального інструктора Корольова, якого намагалися знищити енкаведисти. Але не завдяки, а всупереч, він втілював у життя свою неземну мрію – подорож у космос. Тема опору інженера тодішній кривавій системі одна із ключових, коли йдеться про «незручних» українців, які дратували своїм інтелектом, непересічністю», - зауважила депутатка Житомирської обласної ради Олена Галагуза.

Нагадаємо: щороку делегація Житомирської області бере участь у фестивалі українського духу «Бандерштат».

2

2

2

2

2

2

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2