Володимир Ширма відкрив спортивні змагання, присвячені 100-річчю Житомирського державного університету ім. І.Франка

02Голова обласної ради Володимир Ширма 13 вересня дав старт відкритому турніру з волейболу серед жіночих команд, що присвячений 100-річчю Житомирського державного університету ім. І. Франка та Дню фізичної культури і спорту.

У змаганнях, які впродовж трьох днів триватимуть у спортивному комплексі університету, беруть участь команди Чемпіонату України з волейболу Супер ліги: ВК «Полісся-ЖДУ» (м. Житомир), «Хімік» (м. Южне), «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» (м. Тернопіль) та «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» (м. Рівне).

Відкриваючи турнір, Володимир Ширма привітав колектив вищого навчального закладу з віковим ювілеєм.

  • «Ваш навчальний заклад сьогодні належить до лідерів вищої освіти нашої області. Історія Житомирського державного університету ім.І.Франка - це гордість Житомирщини, справжня скарбниця педагогічної мудрості і освіченості десятків тисяч вихованців, заклад виховав не одне покоління українських педагогів. Колектив викладачів протягом десятиліть зберігають унікальний науковий потенціал, продовжує і примножує славні традиції, при цьому успішно запроваджуєте європейські підходи до підготовки молодих фахівців», - сказав Володимир Ширма і зазначив, що спортивна перемога у цьому турнірі буде присвячена усім перемогам, яких досяг навчальний заклад за сторічну історію свого існування, і цими змаганнями ми відкриваємо волейбольний сезон.

Варто додати, що Житомирський державний університет ім. І. Франка розпочав функціонувати 16 жовтня 1919 року, як педагогічний інститут, і це був перший вищий навчальний заклад у Поліському краї. Він успадкував матеріальну базу Житомирської чоловічої гімназії, що перестала функціонувати в 1918 році, її бібліотеку, музей, метеорологічну станцію. Спочатку заклад називався Волинським, а згодом Житомирським педагогічним інститутом. В цей день о 18-ій годині розпочалися заняття на трьох факультетах інституту: словесно-історичному, фізико-математичному та природничо-географічному. Першими студентами вузу стали 53 слухачі дворічних педагогічних курсів, а також багато вчителів навколишніх сіл, 5 випускників гімназій і ті, хто перевівся з інших вузів, зокрема Київського університету.

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2