Другий форум регіонів України та Республіки Білорусь завершив свою роботу

04Україна - один із найголовніших торгових партнерів Білорусі. Таким був перший меседж президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка під час виступу на Другому форумі регіонів України та Республіки Білорусь, який проходить у Житомирі 3-4 жовтня.

Президент України Володимир Зеленський під час пленарного засідання  у свою чергу зазначив, що цей Форум є значною подією для обох держав.

  • «Хочу запевнити, що наша співпраця буде послідовною та конструктивною»,– сказав глава держави та висловив підтримку ідеї запуску білоруського телеканалу в Україні.

Наші пріоритети у співпраці України та Білорусі на думку перших осіб держав – це, перш за все, паливно-енергетичний і агропромисловий комплекси, промислова кооперація, транспортно-логістична сфера.

У ході заключної частині Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь відбулася церемонія підписання двосторонніх договорів.

Зокрема, підписано план консультацій між міністерствами закордонних справ на 2020-2021 роки, виконавчу програму науково-технічного співробітництва на 2019-2021 роки між Державним комітетом з науки і технологій Білорусі та Міністерством освіти і науки України.

Брестська область уклала угоди про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво з Волинською та Закарпатською областями, Вітебська область - з Вінницькою, Черкаською та Одеською областями.

Житомирська область буде розвивати співробітництво в торгово-економічній, науково-технічній, гуманітарній та культурній сферах з Гомельською областю, а Гродненський облвиконком розширить взаємодію з Волинською обласною державною адміністрацією.

Також підписані Угоди про співпрацю Миколаївської області  з Мінським облвиконком, Могилевська область закріпила домовленості про співпрацю з Дніпропетровською та Харківською областями.

Участь у роботі пленарного засідання взяли голова обласної ради Володимир Ширма, заступники голови обласної ради Сергій Крамаренко та Максим Вілівчук, депутати обласної ради.

Варто нагадати, що у Житомирі 3 жовтня стартував Другий форум регіонів України та Республіки Білорусь. Упродовж двох днів на вулиці Михайлівській виробники представляють власну продукцію, а на майдані Соборному розгорнулась виставка великогабаритної техніки. Цього дня голова обласної ради Володимир Ширма взяв участь у Еко форумі, що відбувся у Житомирському національному агроекологічному університеті. Також керівники області провели офіційну зустріч із головами регіонів України та Республіки Білорусь. У другий день форуму у Житомирі відбулась зустріч двох президентів, які виступили під час пленарного засідання за участі українських та білоруських міністрів.

Повний фоторепортаж з Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь дивіться у рубриці «Фотогалерея», зокрема «Форум_День перший» та «Форум_День другий».

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2