Депутатка обласної ради взяла участь у «круглому столі» на тему здорового харчування

03У Житомирському медичному інституті 16 жовтня відбувся «круглий стіл» до Всесвітнього дня здорового харчування. Організаторами виступили Житомирський обласний центр громадського здоров'я та Житомирський медичний інститут. Долучилась до обговорення теми здорового харчування й депутатка обласної ради Олена Галагуза. 

 Вона, зокрема, розповіла про харчування в освітніх закладах, що підпорядковуються Житомирській обласній раді.

  • «Для дітей віком від 3 до 6 років харчування обходиться у 66 грн, від 6 до 9 років – 83 грн, від 10 до 13 років – 94 грн, від 13 років і старше – 99 грн. Вважаю, що повноцінне харчування залежить від пріоритетів саме керівництва навчальних закладів. Адже траплялися випадки, коли у документах закупівель фігурували фрукти, яких вихованці однієї спецшколи-інтернату на Житомирщині навіть не бачили», - зазначили Олена Галагуза.

Депутатка наголосила й на тому, що дорослі мають бути прикладом для дітей в питанні харчування.

  • «Своїм прикладом ми маємо показувати дітям, що таке здорове харчування. Усе елементарно: відкрийте холодильник і подивіться, що у нас там. На жаль, у певних колах нав’язується потреба у дорогих гаджетах, коли родина у кредитах, але терміново треба новий телефон чи подібне. Хоча щодня варто ставити собі запитання: що корисного для себе та оточуючих я зробила чи зробив, у контексті харчування у тому числі», - висловила власну думку Олена Галагуза.

Також під час «круглого столу» фахівці акцентували у своїх доповідях увагу присутніх на ситуації з надлишковою вагою та ожирінням у світі загалом та конкретно в Житомирській області. Наразі наш регіон на першому місці в Україні по відсотку населення, що має надлишкову вагу.

Наголошувалось й на тому, що левову частку здорового харчування становить якість води, яку вживаємо, а у Житомирській області лише у 52-х водопроводах зі 193-х якість питної води відповідає чинним нормативним документам.

01

01

01

01

01

01

01

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2