Депутати проголосували звернення до вищих органів влади

66На 28-й сесії обласної ради 12 листопада депутатський корпус проголосував кілька звернень центральний органів влади, зокрема до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України, Генеральної прокуратури України, Міністерства освіти і науки України тощо.

Одне із звернень, яке буде направлено до Міністерства оборони України,  стосується переведення 23 окремого танкового батальйону військової частини А 0229 в інше місце дислокації. Як зазначається у зверненні,  танковий батальйон дислокується у с.Великий Кобилин Овруцького району і сформований з військовослужбовців - жителів району. Військовослужбовці мають власне житло і отримують допомогу з державного бюджету для проходження військової служби. У разі переведення батальйону в інше місце, особовий склад змушений буде залишити свої сім’ї та виїхати за межі району, що спричинить необхідність повторних виплат допомог і забезпечення житлом. Тому депутати просять залишити танковий батальйон за нинішнім місцем дислокації.

Також депутатський корпус звертається до центральних органів влади щодо ситуації навколо передачі, згідно з розпорядженням Кабміну, державного підприємства «Житомирський військовий лісгосп» зі сфери управління Міністерства оборони України до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, зокрема, у підпорядкування обласного управління лісового та мисливського господарства. У зверненні наголошується на тому, що Міністерством оборони України не виконано вимоги розпорядження Кабміну щодо передачі земельних ділянок державному підприємству. Внаслідок цього виникла конфліктна ситуація між державним підприємством, підрозділами Міноборони та військовою прокуратурою Житомирського гарнізону. Більше того, рішеннями судових інстанцій лісгоспу заборонено ведення лісового господарства на земельних ділянках, що неминуче призведе до вимушеного припинення ведення господарської діяльності державним підприємством та його банкрутства. Враховуючи зазначене, депутати звертаються з проханням посприяти у вирішенні питання щодо виконання вимог розпорядження Кабміну у частині передачі лісових земельних ділянок  державному лісгоспу.

Проголосовано та буде направлено до Кабміну звернення, в якому наголошується на необхідності підвищення соціальних виплат особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Оскільки та допомога, яка наразі надається державою, не дає можливості особам з інвалідністю та батькам, які доглядають за дітьми з інвалідністю, створити належні умови для ефективної реалізації на рівні з іншими громадянами прав та свобод людини і громадянина, вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями і здібностями та забезпечувати всім необхідним для належної медичної та соціальної адаптації.

Звертаються депутати обласної ради й щодо включення у звіт Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) корисних копалин, які видобуваються на території Житомирської області, а саме: граніт, бурштин, ільменіти, пісок, каоліни. Звітування компаній, згідно зі стандартом ІПВГ, дозволить Житомирській обласній раді забезпечити прозорий процес погодження спецдозволів, сприятиме налагодженню сталого діалогу між компаніями, місцевою владою та громадами.

Решта звернень стосуються відміни деяких законів, реформування територіальних органів Державної митної служби та перевірки діяльності Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області тощо.

Нагадаємо, що під час 28-ї сесії обласної ради представлено нову депутатку, оголошено про створення нової фракції, а також депутати проголосували за утворення нової об’єднаної територіальної громади.

Фоторепортаж з 28-ї сесії обласної ради можна переглянути у рубрці «Фотогалерея».

  

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2