Депутати погодили створення заповідників та розглянули кадрові питання

01Депутати обласної ради, працюючи 12 грудня у двох профільних комісіях, розглянули майже 40 питань порядку денного. Цього дня відбулись засідання постійних комісій обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів і з гуманітарних питань.

Участь у роботі профільних комісій взяли заступники голови обласної ради Сергій Крамаренко та Максим Вілівчук.

 Під час «екологічної» комісії депутати погодили створення двох ландшафтних заказників місцевого значення. Зокрема, «Урочище біля трьох дубів» на території ДП «Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство» та «Яроповицький» на території Андрушівського району. Також профільна комісія дозволила розширити межі ландшафтного заказника місцевого значення «Пилипівка» на 37,8 га і встановила його загальну площу у розмірі 92,7 га, що розташований на території ДП «Житомирське лісове господарство».

З-поміж іншого постійна комісія дозволила зарезервувати на території ДП «Пулинський лісгосп АПК» Іршанське водосховище площею понад 691 га та захисні ліси площею 102 га, які виконують водоохоронну функцію. Такі заходи з резервування вживаються, аби не допустити знищення чи руйнування в результаті господарської діяльності  територій та об’єктів, що є цінними для природно - заповідного фонду.

Оскільки водосховище та лісові масиви утворюють єдиний мальовничий ландшафтний комплекс, тому на цій зарезервованій території охоронятимуться види рослин, занесені у Червону книгу України, та рослинні угруповання, занесені у Зелену книгу України.

Території, що резервуються, залишаються у віданні їхніх землевласників та землекористувачів і використовуються за цільовим призначенням, але з додержанням особливих вимог охорони навколишнього природного середовища, що визначаються рішеннями про резервування.

На засіданні «гуманітарної» комісії депутати погодили внесення змін до регіональних програм і розглянули низку кадрових питань, зокрема погодження штатної чисельності комунальних закладів та призначення директора Житомирського обласного краєзнавчого музею. Згідно з рішенням конкурсної комісії, яка відбулась 11 грудня, на посаду директора музею погоджено кандидатуру Романа Насонова.

На обох комісіях депутати опрацювали обласний бюджет на 2020 рік, Програму економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2020 рік, Стратегію розвитку області на період до 2027 року та План заходів на 2021 – 2023 роки з її реалізації тощо.

Нагадаємо, що на 18 грудня запланована 29-а «бюджетна» сесія обласної ради.

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

06

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2