Голова обласної ради взяв участь у селекторній нараді стосовно земельної реформи

02Голова обласної ради Володимир Ширма 15 січня разом із головою облдержадміністрації Віталієм Бунечком взяли участь у селекторній нараді, на якій презентовано фінальний варіант законопроєкту про ринок землі.

Взяли участь у нараді, яку проводив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, й заступники голови облдержадміністрації Володимир Федоренко та Віктор Градівський, депутати обласної ради, предствники районів та громад тощо.

Зокрема, як розповів заступник профільного міністра, фінальною версією законопроєкту про обіг земель сільськогосподарського призначення №2178-10 передбачено, що набувати право власності на землю сільгосппризначення зможуть лише громадяни України; юридичні особи України, створені й зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава чи територіальні громади; територіальні громади; держава.

Водночас іноземці зможуть купувати землі лише після схвалення цього питання на референдумі.  Але іноземцям забороняється купувати землі державної та комунальної власності (навіть у випадку схвалення допуску іноземів на референдумі) та  землі, виділені власникам паїв, і які розташовані ближче 50 км від держкордону України (крім держкордону, який проходить морем). Також заборонено набувати право власності на землю громадянам РФ; особам, які належали або належать до терористичних організацій; юрособам, де неможливо встановити кінцевого бенефіціара або бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах; фізичним та юрособам, щодо яких застосовані санкції; юрособам, зареєстрованим у державах, включених до списку тих, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Законопроєктом передбачено, що жодне українське підприємство чи власник землі не можуть мати у власності більше 10 тис. га землі. Розрахунки за купівлю землі проводяться лише у безготівковій формі, і ціна продажу земельних ділянок не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку, а це орієнтовно 27, 5 тис. грн за гектар. При цьому покупець має надати всі необхідні документи, що підтверджують законність походження коштів, за які купується земля.

Банківські та кредитні установи купувати землю не зможуть, а лише в порядку звернення стягнення на них як предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути продані банками та кредитними установами на торгах протягом 2 років із дня набуття права власності.

01

01

01

01

01

01

01

01

01

01

01

01

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2