Голова обласної ради обговорив з батьками дошкільнят з вадами слуху функціонування спеціалізованої групи

01Голова обласної ради Володимир Ширма 21 січня зустрівся з батьками та представниками педагогічного колективу комунального навчального закладу «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2», аби обговорити функціонування дошкільної групи, де виховуються діти з вадами слуху.

Батьки зазначають, що вони стурбовані інформацією про нібито закриття дошкільної групи, оскільки немає відповідного фінансування.

«Всі діти - з різних районів області, вони мають вади слуху і їм потрібно спеціалізоване навчання, яке має бути вчасним, системним і систематичним. За місцем проживання дітей спеціальні дошкільні навчальні заклади чи групи взагалі відсутні. І якщо цю групу закриють, то діти будуть позбавлені можливості отримувати повноцінну дошкільну освіту. Більше того, увійшло в дію нове положення про спеціальну школу, прийняте Кабінетом Міністром України у 2018 році, згідно з яким у дошкільні групи прийматимуть дітей лише з 5 років, а не з 3 років, як було раніше. Ми знов стикаємось з проблемою, адже дітей з порушенням слуху потрібно змалечку навчати жестовій мові, і це треба робити в спеціалізованих групах з  відповідними фахівцями», - розповіли батьки.

Керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, що були присутні на зустрічі, зокрема начальник управління освіти та науки Лариса Шевчук та директор департаменту фінансів Леонід Мініч, розповіли, що згідно з законодавством дошкільна освіта фінансується за рахунок місцевих бюджетів.

«Ми не можемо спрямовувати кошти обласного бюджету на утримання дошкільних закладів. Це буде нецільове використання коштів, і це буде порушенням. Громади мають закладати в своїх бюджетах кошти на фінансування дошкільних закладів. Що стосується положення, то будемо звертатися до профільних міністерств, аби переглянули цей документ і внесли необхідні зміни», - розповіли фахівці.

На завершення зустрічі голова обласної ради Володимир Ширма запевнив батьків, що про закриття групи не йдеться мова.

«Цю групу ніхто закривати не збирається. Ми всі розуміємо, що таким дітям необхідно відповідне навчання. І для міських бюджетів немає проблем профінансувати цю дошкільну групу. Будемо збирати керівників об’єднаних територіальних громад, діти яких перебувають у цій групі, будемо домовлятися, щоби в місцевих бюджетах передбачили кошти для дошкільної групи. Тому закриватись група не буде, і діти продовжуватимуть отримувати відповідне навчання»,- наголосив Володимир Ширма.

Варто зазначити, що у Житомирській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті №2 наразі функціонує одна дошкільна група, де навчається 8 дітей з порушенням слуху з різних районів області.

01

01

01

01

01

01

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2