Медики області підбили підсумки роботи за минулий рік

02Медики області 28 лютого під час колегії охорони здоров’я підбили підсумки роботи лікувально-профілактичних закладів у 2019 році. Разом із лікарями обговорили стан медичної сфери області голова обласної ради Володимир Ширма та заступниця голови облдержадміністрації Наталія Остапченко.

Про ситуацію у медичній галузі області, зокрема про демографію регіону, показники роботи лікарів, впровадження реформи, матеріально-технічне, фінансове та кадрове забезпечення тощо, поінформував начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик.

  • «У минулому році в цілому рівень смертності населення залишився на рівні 2018 року. Водночас рівень малюкової смертності зменшився на понад 6 %. Серед хвороб, що найбільше поширені серед населення - хвороби органів дихання. Первинна медична допомога в області надається у 45 закладах, серед закладів вторинного рівня медична допомога надається 5 міськими лікарнями, 23 центральними районними лікарнями, 1 районною лікарнею та 11 стоматологічними поліклініками, а медичну допомогу третього рівня надають 14 закладів, серед яких 2 обласні лікарні. В галузі охорони здоров’я працюють понад 4,1 тис лікарів та більше 10,6 тис. молодших спеціалістів з медичною освітою», - розповів фахівець.

Також головний медик області зупинився на матеріально-технічному забезпеченні медичних закладів, зазначивши, що впродовж останніх років сталися кардинальні зміни в цьому напрямі.

  • «Ремонтуються приміщення, відділення багатьох медичних закладів, будуються нові амбулаторії, закуповується нове сучасне медичне обладнання. За минулий рік закуплено обладнання та виробів медичного призначення на суму понад 78 млн грн, у тому числі понад 19,3 млн грн – це кошти обласного бюджету. На будівництво та ремонт закладів первинного рівня надання допомоги витрачено майже 4,5 млн грн, вторинного рівня – понад 25 млн грн, третинного рівня – 4,7 млн грн. Протягом 2018-2020 років у рамках реформи сільської медицина в області буде збудовано 24 амбулаторії, які планується ввести в дію до кінця цього року. Також для сільської медицини придбано 40 автомобілів, і цього року ще закуплять 17 автівок. В центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф від початку цього року запрацювала єдина оперативно-диспетчерська служба», - наголосив він.

Також Микола Суслик окреслив проблемні питання медичної галузі, які потрібно вирішити цього року. Зокрема, підготовка закладів до впровадження другого етапу медичної реформи, яка стартує з 1 квітня цього року; розвиток телекомунікаційної інфраструктури закладів охорони здоров’я у сільській місцевості; завершення реконструкції онкологічного диспансеру; виконання заходів щодо медичної та психологічної реабілітації учасників ООС; розбудова системи громадського здоров’я в області тощо.  

Під колегії обговорили й інформацію про поширення в світі коронавірусної інфекції: які необхідні заходи наразі проводяться щодо недопущення потрапляння інфекції на територію кожного регіону та країни в цілому та як діяти у випадку підозри на коронавірус. Фахівці зазначають, що станом на ранок 28 лютого в світі було зареєстровано понад 83 тис. випадків захворювання на цей вірус. В Україні наразі жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

Насамкінець засідання колегії голова обласної ради Володимир Ширма зазначив, що від самого початку роботи депутатського корпусу цього скликання галузь охорони здоров’я області була пріоритетом.

  • «Мені зараз не соромно дивитись в очі нашим жителям та медикам за те, що зроблено депутатами обласної ради за цієї каденції, яка вже добігає кінця. Надзвичайно великий обсяг роботи виконано у багатьох медичних закладах області. Лише в обласну лікарню ім. О.Ф. Гербачевського за 4 роки вкладено понад 220 млн грн. Зазначу, що кілька років тому цей заклад займав майже останні місця зі 102-х медичних закладів України по лікуванню інсультів, а зараз вже по цьому показнику лікарня знаходиться на 4-5 місці в державі. Це вказує на те, що інвестиції, вкладені в медичні заклади, приносять вагомі результати. І це не просто цифри, це сотні врятованих життів. Саме ця каденція взялась за оновлення онкологічного диспансеру, в якому нічого не робилось десятиліттями. У квітні буде завершено і введено в експлуатацію нову прибудову, і цього року на заклад буде спрямовано ще 65 млн грн. Також  приділяємо увагу обласній дитячій лікарні, зокрема на черговій сесії обласної ради буде виділено 14 млн грн на будівництво і оснащення приймального відділення. У цілому розвиток медичної галузі має позитивні тенденції, хоча ще й потребує вдосконалення і додаткових фінансових витрат. Але спільні зусилля медицини та влади повинні та будуть сприяти наданню населенню якісної та повноцінної медичної допомоги», - наголосив Володимир Ширма і подякував лікарям за їхню роботу.

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2