Онлайн-нарада Мінрегіонбуду: Скільки укрупнених районів буде представлено на мапі Житомирщини

09Голова обласної ради Володимир Ширма взяв участь в онлайн-нараді, яка відбулась 26 березня за участі заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди, народних депутатів України та експертів з питань реформи адміністративно-територіального устрою.

Нарада мала на меті вироблення узгоджених позицій щодо реформування субрегіонального (районного) рівня низки областей  і Житомирської зокрема.

Найбільшу дискусію викликало питання щодо кількості майбутніх укрупнених районів. Позиція Житомирської обласної ради та облдержадміністрації єдина – це п’ять районів.

  • «На моє глибоке переконання, разом із Житомирським, Коростенським, Новоград-Волинським та Бердичівським має право на існування на мапі Житомирщини і укрупнений Малинський район», - наголосив Володимир Ширма під час спілкування з урядовцями.

У Києва трохи інше бачення – лише чотири райони без Малинського.

За інформацією Мінрегіонбуду 26 районів в Україні повністю покриті спроможними громадами, 173 райони на 50% і більше покриті ОТГ.

  • «Отже, переважна більшість повноважень перейшла саме до громад від органів влади районного рівня. Це не є збалансованою системою. Тому настав час вирішувати питання збалансованої організації влади на районному рівні. А для цього необхідно змінити і його територіальну основу», - сказав В’ячеслав Негода.

Також у ході наради було відмічено, що вже у найближчим часом є шанс затвердити перспективні плани формування територій громад всіх областей. І саме це дасть можливість приступити до формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня.

Планується не пізніше квітня місяця у співпраці з обласними радами та обласними державними адміністраціями підготувати законопроект про адмінтерустрій субрегіонального рівня.

01

09

01

01

01

01

01

Пресслужба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2