Сергій Крамаренко привітав пасічників Житомирщини з професійним святом

05Перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко разом із заступником голови облдержадміністрації Віктором Градівським 18 серпня привітали пасічників Житомирщини з нагоди професійного свята.

Нагадаємо, що у святковий день Медового Спаса у Житомирі відбувся обласний ярмарок Меду, на якому Сергій Крамаренко зазначив, що розвиток бджолярства  - запорука здоров’я українців.

Керівниками області кращим бджолярам буди вручені Грамоти обласної ради та облдержадміністрації з грошовими винагородами.

У 2019 році в господарствах усіх категорій було вироблено 7432 тонн меду (45 тонн у сільськогосподарських підприємствах 7387 тонну господарствах населення), що відповідає І-му місцю серед регіонів держави. Загальне виробництво меду по Україні у 2019 році склало 69937 тонн (10,6 % область).

За інформацією Головного управління статистики у Житомирській області, станом на 01 січня 2020 року у господарствах усіх категорій області налічувалося 194,3 тис. бджолосімей.

Середня продуктивність пасік становить 41 кг меду з бджолородини. Натомість по Україні цей показник не вищий за 24 кг.

У розрахунку на одного жителя Житомирщини вироблено 6,4 кг меду, тоді як на середньостатистичного жителя України припадає 1,7 кг і науково-обґрунтована норма споживання меду однією людиною 1,1 кг/рік.

Утримання бджолосімей у домогосподарствах області є сферою працевлаштування для десяти тисяч працюючих на селі.

Кращі показники продуктивності пасік у фермерському господарстві Олександра Загороднюка з Ружинського району. На пасіці, яка має статус племінної, утримується 450 бджолородин, середня продуктивність бджолосім’ї  50 кг меду.

Агрофірма «Бджоловод ЛТД» здійснює виробництво пасічного інвентаря, вощини, спорядження пасічника, проводить підготовку пасічників аматорів та має спеціалізовані магазини. Зокрема керівник агрофірми Юрій Кулаков запатентував воскопрес «ВК-1» відомий пасічникам нашої держави.

В області зареєстрована та діє ГО «Бджологради Житомирщини», метою роботи якої є обмін практичним досвідом в оздоровленні бджіл, популяризація вживання меду, проведення виставково-ярмаркових заходів та благодійних заходів по продукції бджільництва.

 Пресслужба обласної ради

01

01

01

01

01

01

01

01

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2