Житомирщина готується відзначити 150-річчя з Дня народження Лесі Українки

PHOTOЦього року в Україні на державному рівні святкуватимуть 150-річчя з дня народження геніальної поетеси і перекладачки Лесі Українки, яка народилася у Новоград-Волинському. На її малій батьківщині підготували окрему програму заходів із вшанування відомої землячки.
Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко провів засідання організаційного комітету, участь у якому взяли народні депутати України Богдан Кицак, Максим Пашковський, Арсеній Пушкаренко, Максим Перебийніс. Також участь у засіданні взяв заступник голови обласної ради Володимир Ширма.
 «Леся Українка – видатна постать у світовій культурі, її твори недарма визнані літературними шедеврами. Вона назавжди прославила Житомирщину, яка народжує і плекає такі поетичні таланти. Ми пишаємося геніальною землячкою і хочемо показати всім красу та велич її рідного Полісся, де вона зростала та надихалася ідеями власної творчості. Ми прагнемо приурочити до 150-річчя Лесі Українки відкриття Житомирщини для туристів і хочемо, щоб про батьківщину поетеси заговорив весь світ», - зазначив Володимир Федоренко.
За словами народного депутата Арсенія Пушкаренко, депутатська група фракції «Слуга Народу» буде ініціювати запит до Президента України про оголошення 2021 року роком Лесі Українки.
До відзначення 150-річчя Лесі Українки на Житомирщині запланована низка заходів, в тому числі, до дати народження - 25 лютого. Втім, зважаючи на карантинні обмеження, оргкомітет обговорив та прийняв відповідне рішення щодо перенесення проведення частини урочистих заходів на літні місяці 2021 року.
«Пропоную звернутися до Уряду з пропозицією перенести основі заходи на кінець липня 2021 року та провести їх в рамках міжнародного свята літературно-мистецького свята «Лесині джерела», яке спрямоване на популяризацію творчості Лесі Українки і пройде у Новоград-Волинському вже 34-й рік поспіль», - звернувся до присутніх голова обласної ради.
Безпосередньо у День народження Лесі Українки 25 лютого урочисті заходи відбудуться у Новоград-Волинському з урахування карантинних обмежень. На рівні країни враховані пропозиції обласної влади щодо випуску ювілейної монети, поштового блоку, висвітлення заходів у медіа та перевидання творів Лесі Українки у 14 томах.
Також сьогодні голова обласної ради Володимир Федоренко проведе робочу нараду у Новоград-Волинському, щоб на місці більш детально ознайомитись з підготовкою до відзначення ювілейної дати та станом проведених ремонтних робіт у музеї Лесі Українки.
 PHOTO1 PHOTO1 PHOTO1 PHOTO1 PHOTO1 PHOTO1 PHOTO1 PHOTO1 PHOTO1 PHOTO1 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2