Оновлений музей «Історії енергетики Житомирської області» відзначає 25-річний ювілей

1muzУ Житомирі відбулось урочисте відкриття оновленого Народного музею «Історії енергетики Житомирської області», який цього року відзначає своє 25-річчя. Від імені обласної ради з ювілеєм колектив музею привітала заступник голови обласної ради Наталія Рибак.

Зараз музей розташувався в новому приміщенні по вул. Перемоги, 10 та став сучаснішим, цікавішим та ще більш пізнавальним для відвідувачів. До цього часу експонати музею двічі змінювали своє місце перебування.

Музей був створений у 1991 році за ініціативою ветеранів Житомирського Східного підприємства електричних мереж П. Галаневича, В. Андрушкевича та художника І. Сингаївського, за підтримки тодішнього директора підприємства В. Лушкіна. У 2009 році музей «Історії енергетики Житомирської області» отримав звання «Народний».

Експозиція музею розпочинається інформацією про першу електричну лампочку, яку було увімкнено у 1896 році в Житомирському театрі. У музеї відображено початок електрифікації міста, план ГОЕЛРО та перша ЦЕС. Також  представлено унікальний експонат – карта електричних мереж Житомира, яку виготовили окупанти під час Другої Світової війни. Сторінкою музею є ліквідація аварії на Чорнобильській АЕС, адже житомирські енергетики були в числі перших ліквідаторів.

Серед експонатів музею - новий макет розподільчої мережі, до якої входить повітряна лінія електропередачі (ЛЕП) -10Кв від живлячої підстанції - 35-10Кв, а також макет щоглової трансформаторної підстанції 10-0,4 Кв та ЛЕП- 0,4 Кв, до якої приєднано умовного споживача «Сільську бібліотеку».

2muz

3muz

4muz

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2