Робоча група доручила перевірити діяльність підприємств, що займаються випалюванням вугілля

der1

В обласній раді 26 серпня відбулося засідання робочої групи щодо перевірки законності проведення робіт з випалювання вугілля. У засіданні взяли участь депутати обласної ради, представники органів виконавчої влади, контролюючих та правоохоронних органів, громадськість. 

Робоча група,  яку очолив депутат Олександр Ніколайчук, була створена на виконання рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів і розпорядження голови обласної ради Анжеліки Лабунської.

На засіданні йшлося про те, що на території області є кілька десятків кустарних організацій, що займаються випалюванням деревного вугілля без застосування кисню. Для цього процесу використовується саморобне устаткування – «бочки»,  і як наслідок,  у навколишнє середовище потрапляють шкідливі викиди – оксид натрію, сірка, вуглекислий газ, різні смоли та тверді частинки, що негативно впливають на здоров’я людей.

Одним із прикладом є Бердичівський район, смт Гришківці, де громада повстала проти місцевого підприємства з випалювання вугілля. Люди страждають від викидів та жаліються на дим та сморід – все це наносить непоправну шкоду навколишньому середовищу та  здоров’ю жителів селища.

За результатами засідання робоча група підготувала низку доручень органам виконавчої влади, контролюючим та правоохоронним органам. Зокрема, провести відповідні заходи щодо виявлення незаконної діяльності підприємств з випалювання деревного вугілля та, у разі відсутності дозволів, припинити їхню діяльність, а також зупинити видачу усіх дозволів на час діяльності робочої групи та направити звернення до відповідних міністерств і відомств щодо посилення відповідальності за забруднення довкілля та врегулювання процесу випалювання вугілля.

На черговій сесії обласної ради керівники відповідних органів мають прозвітувати  про проведену роботу.

der1

der2

der3

der4

der5

der6

der7

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2