Створення ОТГ повинно проходити добровільно і виключно у рамках діючого законодавства, - Анжеліка Лабунська

otg01В обласній раді 8 вересня під керівництвом голови обласної ради Анжеліки Лабунської та т. в. о. голови облдержадміністрації Ігоря Гундича відбулося друге засідання робочої групи з розроблення перспективного плану формування територіальних громад області. В обговоренні також взяли участь перший заступник та заступник голови обласної ради Володимир Ширма і Наталія Рибак, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.

Очільник депутатського корпусу Анжеліка Лабунська зазначила: «Ті пропозиції, які ми приймемо сьогодні, треба терміново направляти до Кабінету Міністрів України, аби ми змогли клопотати про внесення їх до державного бюджету 2017 року, бо це наші кошти. Але нам потрібно без будь-яких політичних вподобань прийняти виважені рішення, і якщо є якісь проблемні питання, то треба підходити однаково до всіх. Але це має бути тільки на користь громади».

На розгляд робочої групи було внесено пропозиції від 5-ти районів області щодо утворення на їхніх територіях п’яти об’єднаних територіальних громад.

Зокрема,  створюється Попільнянська селищна ОТГ у складі 13 рад, до яких входять 19 населених пунктів. У Чуднівському районі пропонується створити Краснопільську сільську ОТГ у складі 5-ти сільських рад, до яких увійшли 7 населених пунктів. У Черняхівському районі 4-х сільські ради, до яких увійшли 12 населених пунктів, вирішили створити Вільську сільську ОТГ.

Також робоча група розглянула пропозиції з Пулинського (Червоноармійського) району про створення Стрибізької ОТГ у складі 3-х сільських рад. Однак одна із сільських рад відмовилася об’єднуватися, тому це питання було зняти з розгляду.

Найбільш жваво обговорювалось пропозиція створення у Бердичівському районі Семенівської ОТГ у складі 6-ти сільських рад з 12 населеними пунктами. Як доповіли робочій групі, до об’єднаної територіальної громади не включено Бистрицьку сільську раду, яка виявила бажання об’єднатися, і це є порушенням процедури створення ОТГ.

Обговорюючи питання створення цієї об’єднаної громади, голова обласної ради наголосила: «Процедура об’єднання повинна проходити добровільно і виключно у рамках діючого законодавства. Якщо буде порушення, то це може поставити під сумнів процес об’єднання громад у цілому. У даному випадку порушено права людей Бистрицької сільради. Це буде найбільш спроможна громада району, де сконцентровано половина коштів районного бюджету. І чим більше буде у громаді сільських рад, тим краще буде для громади. Зараз така ситуація в країні, що вижити ми зможемо тільки разом, допомагаючи одне одному».

За результатами  засідання робоча група погодила створення чотирьох об’єднаних територіальних громад.

otg02

otg03

otg05

otg06

otg07

otg08

otg04

 

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2