До уваги органів місцевого самоврядування Житомирщини! Триває обговорення законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України»

Обговорення 274x300Українська асоціації районних та обласних рад інформує, що на погодження до Асоціації надійшов проект Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України».

Зазначений проект Закону підготовлений Мінрегіоном з урахуванням слушних пропозицій від обласних рад, асоціацій органів місцевого самоврядування, експертів та членів Цільової команди реформ Мінрегіону з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики, надані під час обговорення першої редакції цього проекту Закону у січні 2016 року.

Законопроектом:

вводяться поняття: адміністративно-територіального устрою України, системи та рівнів адміністративно-територіального устрою, адміністративно-територіальної одиниці, населеного пункту (село, селище, місто);

встановлюються: засади на яких будується адміністративно-територіальний устрій, органи, до повноважень яких належить розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою, порядок утворення та ліквідації адміністративно-територіальних одиниць,  встановлення і зміна їх меж, віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ, міст, найменування і перейменування населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць;

врегульовуються питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць, сіл, селищ, міст, що входять до складу цих одиниць.

Нагадаємо, що в Україні відсутнє законодавство, яке унормовує порядок утворення, реєстрації, перетворення адміністративно-територіальних одиниць, а також населених пунктів. Поки залишається чинним у частині, що не суперечить Конституції, Указ Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР» від 12 березня 1981 року!

Звертаємось до Вас з проханням висловити свою позицію щодо можливої підтримки зазначеного проекту Закону включно до 26 вересня 2016 року на електронну адресу Асоціації: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Ознайомитись з документом можна за цим посиланням - проект Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України».

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2