Володимир Ширма: Потрібно зацікавити абітурієнтів навчатися у житомирських вишах

rec1Як привабити майбутніх абітурієнтів навчатися у місцевих вищих навчальних закладів вирішували на засіданні ради ректорів ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації. В обговоренні цього питання взяли участь голова обласної ради Володимир Ширма та заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.

Ректори наголошували на тому, що випускники шкіл області, особливо м. Житомира, надають перевагу вищим навчальним закладам інших областей, або навіть виїжджають навчатися за кордон, зокрема, до Польщі.

Як зазначив голова обласної ради Володимир Ширма, в нашій області найбільша в Україні польська діаспора, і польські вищі навчальні заклади активно співпрацюють зі школами, аби заохочувати дітей до навчання у них.

«Польські виші запрошують наших школярів на екскурсії, розповідаючи про умови навчання та можливості для них. У такий спосіб вони забирають наших найкращих випускників, а ми, на жаль, втрачаємо еліту області. Обласній раді та обласній владі разом з вищими навчальними закладами потрібно подумати, як зацікавити та привабити майбутніх абітурієнтів навчатися на Житомирщині, аби випускники не виїжджали за межі області та країни», - сказав голова обласної ради.

Також на засіданні ради обговорили питання створення наукового консорціуму вищих навчальних закладів Житомирщини та ситуацію на ринку праці.

За результатами засідання вирішено внести пропозиції щодо зміни правил та умов прийому під час наступної вступної кампанії, налагодити тісну співпрацю зі школами для популяризації навчання саме у  місцевих вишах, а також співпрацювати з бізнесом-структурами, аби студенти мали можливість проходити практику з подальшим працевлаштуванням.

rec1

rec2

rec3

rec4

rec5

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2