Перший заступник голови обласної ради взяв участь у парламентських слуханнях

sluh1У Верховній Раді України 16 листопада пройшли парламентські слухання на тему: «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні», у яких взяв участь перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко.

Парламентські слухання проводились з метою обговорення стану та проблем фінансування освіти і науки в державі, пошуку конкретних шляхів підвищення їх ролі у суспільстві, впливу на конкурентоспроможність вітчизняної економіки в контексті реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Предметом обговорення стали нагальні проблеми фінансування галузей освіти і науки та пошук шляхів їх вирішення, зокрема, питання дотримання законодавства щодо фінансування освіти і науки в країні; незадовільний стан фінансування дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти; вкрай низьке фінансування вітчизняної науки, що призводить до руйнації наукових шкіл, скорочення науковців, відтоку молодих спеціалістів і науковців з наукової сфери, у тому числі за кордон; соціальний статус освітян і науковців, рівень оплати їх праці.

Відкриваючи парламентські слухання, заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд наголосила: «Освіта й наука в Україні завжди фінансувалися за  залишковим принципом. Освіта, передусім середня - це питання національної безпеки. Від якості освіти залежить, чи матимемо ми державу. Якість освіти в  державі  впливає на формування національної ідентичності людини. Найвище завдання держави - повернути науку до вищих навчальних закладів. Світова наука розвивається на основі того, що вона започатковується в університетах».

За словами міністра освіти й науки України Лілії Гриневич, розбудова нації, державотворення мають не просто відображатися в освіті й науці. «Освіта й наука повинні задавати тон цим процесам. Наше завдання - забезпечити подолання нерівності у фінансуванні галузі. Останні десять років бюджет освітньої галузі був бюджетом існування, а не розвитку. Витрати на освіту слід сприймати як інвестиції в людський капітал, що створює умови для зростання і розвитку країни",  - зазначила міністр.

sluh1

sluh2

sluh3

sluh4

За матеріалами інформаційного управління

Апарату Верховної Ради України

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2