Вчетверте відбулась церемонія нагородження переможців Житомирської обласної краєзнавчої премії

1 2kraezpremiaВ прес-центрі обласної ради 26 грудня голова обласної ради Володимир Ширма нагородив переможців обласної краєзнавчої премії. Цього року на конкурс було подано 14 авторських робіт, які змагались у двох категоріях.

Перша категорія – це досвідчені краєзнавці, музейні установи та працівники, а друга категорія -  учні загальноосвітніх шкіл, студенти вищих навчальних закладів.

За рішенням комісії у І категорії першу премію присуджено Сергію Стельниковичу – доктору історичних наук, доценту кафедри історії України Житомирського державного університету ім. І.Франка за роботи «Український національний рух опору Тараса Бульби-Боровця: історичний нарис» та «Житомирсько-Вінницький регіон в умовах нацистської окупації (1941-1944 рр.)».

Другу премію присуджено Геннадію Цвіку – вчителю історії та правознавства Радомишльської гімназії, члену Житомирської обласної організації Національної спілки краєзнавців України за роботу «Історія Радомишля». Третю премію отримала Олені Тунік за роботу «Старосільці та навколишні землі».

У ІІ категорії першу премію присуджено Дмитру Гюбнеру– студенту відділення «Агрохімія» Житомирського агротехнічного коледжу за роботу «Крошенський садово-бджільничий технікум: невідомі сторінки історії.

Одноголосно членами комісії вирішено другу та третю премію у ІІ категорії не присуджувати.

Всі переможці конкурсу отримали звання «Лауреат Житомирської обласної краєзнавчої премії» та грошову премію.

«Мені, як краєзнавцю, дуже приємно сьогодні привітати всіх вас з перемогою та участю в конкурсі. Приємно бачити, що інтерес до історії рідного краю не лише не згасає, а навпаки – з кожним роком з’являється все більше нових імен дослідників історії Житомирського Полісся», - сказав Володимир Ширма.

Переможці конкурсу подякували організаторам та засновникам премії за увагу до їхньої праці та звернулись з проханням до голови ради та всього депутатського корпусу дати можливість проекту «Книга Пам’яті України. Обпалені війною. Житомирська область» закінчити свою роботу.

Премія була заснована обласною радою у 2012 році з метою відзначення жителів області за кращі науково-дослідницькі, науково-популяризаторські роботи з питань історії, культури та природи Житомирщини.

Відповідно до Положення про премію, її присуджують щороку на конкурсній основі громадянам області, зокрема, учням загальноосвітніх шкіл і студентам вищих навчальних закладів за кращі науково-дослідницькі, науково популяризаторські роботи з питань історії, культури та природи Житомирщини, а також музейним установам, працівникам музейних установ за особистий внесок у розвиток музейної справи.

 Переможці визначаються за результатами голосування рішенням конкурсної комісії роботі, яка набрала більше половини голосів членів комісії , а премія виплачується за рахунок коштів обласного бюджету.

1 3kraezpremia
1 4kraezpremia
1 5kraezpremia

1 6kraezpremia
1 1kraezpremia
1 1s2016

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2