Володимир Ширма: Видатний конструктор втілив у життя мрію мільйонів людей

1kos4Уся світова спільнота 12 січня відзначає 110-річницю від дня народження видатного конструктора Сергія Корольова. У Житомирі з цієї нагоди пройшли урочисті заходи. Окрім покладання квітів, у музеї космонавтики ім. С.П.Корольова відбулася святкова зустріч з першим космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком, українським ракетобудівником, генеральним директором Національного космічного агентства України Юрієм Алексєєвим, литовською делегацією – представниками музею Етнокосмології м. Молетай.

Під час зустрічі присутні поділилися спогадами та думками про генія космонавтики, про перший політ людини у космос, про розвиток космічної галузі в цілому та української зокрема.

Голова обласної ради Володимир Ширма зазначив, що Сергій Корольов своїми видатними справами реалізував мрію мільйонів людей – підкорити космос.

«Це людина з великої літери, яка втілила думки і мрії мільйонів людей -  полетіти у космос,  до зірок. Сергій Корольов зробив мрію реальністю. У нашому музеї, який є перлиною Житомира, зібрано багато експонатів. Але є ще чимало космічних речей, які ніхто не бачив, тому музей треба розширювати. Все те, що зробив Сергій Корольов для людства, для нашої держави, ми маємо передати молодому поколінню, аби вони пам’ятали про той величезний внесок, зроблений видатним конструктором у становлення та розвиток космічної галузі», - сказав голова обласної ради.

Своїми спогадами про конструктора поділився перший український космонавт Леонід Каденюк.

«Я хочу підкреслити геніальність Сергія Корольова як конструктора. Під час створення космічного корабля «Восток», на якому полетів Юрій Гагарін, вже паралельно розроблялась концепція створення багаторазового космічного корабля, поєднавши авіаційні та космічні технології. Сергій Корольов завжди говорив, що система повернення на землю під куполом парашута немає перспектив, і намагався створити такий корабель, на якому б космонавти могли повертатися на землю», - розповів Леонід Каденюк.

Усі присутні мали змогу оглянути космічну експозицію музею ім. С.П. Корольова.

Додатково. 7 фактів про Сергія Корольова.

1. Сергій Павлович Корольов народився у Житомирі. У 1987 році відкрито музей космонавтики його імені.

2. У 17 років він розробив повноцінний проект планера. А для цього прочитав багато книг, частина з яких мовою оригіналу — німецькою.

3. Завдяки Сергію Корольову став можливим знаменитий перший політ людини у космос.

4. Завдяки ньому у космосі побували перша тварина і перший екіпаж, а ще — відбувся перший радіозв'язок між двома пілотованими кораблями.

5. Саме Сергій Корольов створив перші радянські супутники. Йому належать і проекти ракет, що могли б доставляти експедиції на Місяць або планети Сонячної системи.

6. В Україні радянський вчений прожив 24 роки. Його улюбленими українськими піснями були «Дивлюсь я на небо...» та «Реве та стогне Дніпр широкий».

7. Український космонавт Павло Попович зробив головному конструктору неземний подарунок: заспівав його улюблену пісню «Дивлюсь я на небо...» ... із космосу.

Більше фото з урочистостей з нагоди 110-річниці від дня народження Сергія Корольова - у рубриці "Фотогалерея"

1kos8

1kos1

1kos2

1kos3

1kos4

1kos5

1kos6

1kos7

1kos9

1kos10

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2