Голова обласної ради зустрівся з Блаженнішим Патріархом Святославом

1arh1

Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви 15 січня здійснив душпастирський візит до парафії Святого Василія Великого УГКЦ у Житомирі. У рамках візиту Патріарх зустрівся з головою обласної ради Володимиром Ширмою та головою обласної державної адміністрації Ігорем Гундичем.

Перший офіційний візит Верховного архієпископа Києво-Галицького, Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Святослава до Житомира приурочений 20-й річниці його служіння з житомирянами та річниці відновлення офіційної діяльності Української Греко-Католицької Церкви у Житомирі. 

Під час зустрічі Патріарх Святослав наголосив, що церква спільно з владою мають робити добрі справи, служити для консолідації нашого суспільства.

«Ми хочемо повноцінно долучитися до життя громади Житомира. В умовах російської агресії ми просто зобов’язані підставити плече нашим державним органам, аби захистити державу і вистояти в інформаційній війні. І в Житомирі ми хочемо долучитися до цієї справи разом з іншими церквами в ім’я побудови сильного громадянського суспільства, яке є фундаментом подальших позитивних змін в державі. Незалежно від того, хто до якої церкви входить, ми маємо робити добрі справи, які об’єднуватимуть людей. Нам так не вистачає позитивних, добрих новин», - наголосив Патріарх Святослав.

У свою чергу голова обласної ради Володимир Ширма зазначив: «В Україні існує багато різних церков, але за 25 років незалежності,  наша держава, з її багатою історією, повинна мати Єдину Помісну Церкву в Україні. І це, перш за все, необхідно зробити заради єднання українського народу».

Керівники влади обговорили з Патріархом Святославом питання подальшої співпраці. Зокрема, виділення земельних ділянок для парафії у містах Радомишлі, Житомирі для будівництва на них храмів, а також залучення представників конфесії до участі у громадських заходах.

Сьогодні у місті Житомирі проходить низка духовних заходів та урочистостей. Зокрема, зранку відбулася святкова Літургія у нижньому храмі церкви Св. Василія Великого, яку провів глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав. У Житомирській обласній філармонії ім. С. Ріхтера о 17.00 пройде благодійний концерт «Різдвяне диво», під час якого будуть зібрані кошти на лікування 9-ти річного хлопчика, який потрапив під колеса тролейбуса.

Довідково. До Житомирського протопресвітерства Української Греко-Католицької Церкви входить 15 активно діючих парафій у Житомирі, Бердичеві, Радомишлі, Любарі, Чуднові, Коростишеві, Чуднівському та Ружинському районах, на яких служать 9 священиків.

На парафіях діють кілька недільних шкіл. Священики опікуються хворими та займаються соціальним служінням та просвітницькою діяльністю.

На території протопресвітерства діє жіночий Свято-Введенський монастир сестер-василіянок, що є одним з наймолодших монастирів Церкви. Розташований у південно-східній частині міста Житомира – Смолянці.

1arh1

1arh2

1arh3

1arh4

1arh5

1arh6

1arh7

1arh8

1arh9

1arh10

1arh11

1arh12

1arh13

1arh14

1arh15

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2