На засіданні робочої групи радилися, як удосконалити мережу інтернатних закладів області

1int1В обласній раді 17 січня під керівництвом першого заступника голови обласної ради Сергія Крамаренка та заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути пройшло перше засідання робочої групи з оптимізації мережі інтернатних закладів.

Як зазначив у вступному слові Сергій Крамаренко, сьогоднішнє засідання не передбачає прийняття будь-яких рішень щодо закриття або реорганізації інтернатних установ.

«Сьогодні ми тільки вивчимо ситуацію, яка існує в області з мережею інтернатів, маємо об’єктивно оцінити їхні потреби і можливості, поділитися максимально об’єктивною інформацією, обговорити всі спірні питання, заслухати думки та пропозиції. Це повинна бути конструктивна розмова, результатом якої буде вироблення на наступних засіданнях компромісних кроків щодо вдосконалення мережі, які б задовольняли усі сторони», - наголосив перший заступник і закликав до відвертого діалогу.

За інформацією начальника управління освіти Вадима Калинина, в області функціонує 17 інтернатних закладів, з них 5 – загальноосвітніх, 10 – спеціальних та 2 – навчально-реабілітаційні центри. Всі заклади різнопланові, мають свої особливості та індивідуальний підхід до дітей. На сьогодні завдяки підтримки державою сімейних форм виховання спостерігається зменшення кількості дітей-сиріт в інтернатних закладах. Зокрема, у 2010 році в інтернатах перебувало 722 дитини, то цього року - 210 дітей. Натомість збільшується кількість дітей, які мають важку форму інвалідності – з 540 у 2010 до 712 дітей у поточному році.

Окремим питанням на засіданні розглядалося фінансування інтернатів у 2017 році. Зокрема, на поточний рік на інтернатні заклади передбачено 223 млн грн, з них 124 млн грн – це освітня субвенція з державного бюджету на виплату педагогічним працівникам заробітної плати, решту потреби 99 млн грн має профінансувати обласний бюджет.

На наступному засіданні, після детального вивчення цього питання, будуть вироблені конкретні шляхи щодо оптимізації інтернатних закладів.

1int1

1int2

1int4

1int5

1int6

1int7

1int8

1int10

1int9

1int11

1int12

1int3

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2