Депутати запропонували детально вивчити питання щодо будівлі краєзнавчого музею, на яку претендує католицька церква

1guan1Під час засідання постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань 16 лютого, в якому взяв участь заступник голови обласної ради Максим Вілівчук, депутати опрацювали майже два десятки питань.

Профільна комісія розглянула звернення управління Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької церкви в Україні щодо передачі їм приміщення комунального закладу «Житомирський краєзнавчий музей» обласної ради. Представник Дієцезії повідомив, що зазначена будівля збудована на початку 20 століття стараннями Римської Католицької Церкви для власних потреб. У цьому будинку знаходилось помешкання для священиків, що працювали в парафії та школах. Тому церква звертається з проханням вирішити питання повернення будівлі.

У свою чергу, представник управління культури облдержадміністрації поінформував комісію про те, що підстав для безоплатної передачі будівлі приміщення музею немає, оскільки приміщення може бути вилучено лиши за умови надання йому іншого рівноцінного приміщення. Більше того, будівля є об’єктом культурної спадщини, тому рішення про його вилучення приймається за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері культури та мистецтв.

За результатами обговорення депутати запропонували детально вивчити це питання за участю представників міської та обласної влади, музею, католицької церкви, громадськості і прийняти остаточне рішення щодо приміщення.

Окрім того, депутати опрацювали кадрові питання, зокрема переукладання контракту та внесення змін до контрактів з керівниками низки комунальних закладів обласної ради.

1guan1

1guan2

1guan10

1guan3

1guan4

1guan5

1guan6

1guan7

1guan8

1guan9

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2