У Житомирські обласній раді обговорили питання забезпечення реалізації права дитини на сімейне виховання

1 5sirotyУ прес-центрі обласної ради 15 березня у  форматі «круглого столу» відбулась зустріч заступника голови обласної ради Максима Вілівчука та заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, які опікуються дітьми, депутатів обласної ради з батьками-вихователями, керівниками навчальних закладів, у яких навчаються вихованці дитячих будинків сімейного типу.

 Учасники зустрічі розглядали питання забезпечення реалізації права дитини на сімейне виховання.

Як зазначила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Олена Савєльєва ,усиновлення дітей-сиріт та оформлення опіки в Україні були і залишаються пріоритетними формами влаштування долі дитини, залишеної без батьківської опіки. Також наша держава поступово йде шляхом  відмови від інтернатних форм та переорієнтовується на такі соціальні інститути як дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї.

Впродовж 2016 року було створено 3 дитячих будинки сімейного типу в Житомирському, Новоград-Волинському районах та м. Коростені та 12 прийомних сімей. Сюда на  виховання влаштовано 44 дитини.

 Максим Вілівчук наголосив на необхідності популяризації сімейних форм виховання та всебічній підтримці влади таких сімей.

Довідково: Станом на 31.12.2016 року на первинному обліку служб у справах дітей перебуває 3101 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, з них в сімейних формах виховання (під опікою, піклуванням, в дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях) перебуває 89,13 % дітей (на 01.01.2016 – 87,06 %).

Також на території області перебуває 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників та прибули з Луганської і Донецької областей.

З 2006 року стрімко почала розвиватись така форма сімейного виховання, як дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї. Станом на 31.12.16 в регіоні діють 34 дитячих будинки сімейного типу та 197 прийомних сімей, в яких виховується 608 дітей, що становить18,12 % від кількості влаштованих в сімейні форми виховання.

1 1siroty

1 2siroty

1 3siroty
1 4siroty

         Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2