Інформація про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради на сімнадцятій сесії обласної ради сьомого скликання

Інформація
про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради
на сімнадцятій сесії обласної ради сьомого скликання

Депутатами обласної ради на сімнадцятій сесії обласної ради сьомого скликання на адресу посадових осіб було внесено 7 депутатських запитів.

На запити депутатів Пінського О.В., Мелашенка А.В. щодо сприяння в організації регулярного автобусного сполучення за маршрутом Іршанськ – Коростень відповідь надав заступник голови обласної державної адміністрації Ясюнецький О.О.

З метою вирішення порушеного питання, управлінням дорожнього будівництва та інфраструктури облдержадміністрації, на яке покладено функції організатора пасажирських перевезень в області, неодноразово на розгляд засідання обласного конкурсного комітету із визначення перевізників для роботи на автобусних маршрутах загального користування вносилося питання про маршрут «Коростень-Іршанськ» із виконанням трьох оборотних рейсів щоденно, який проходить через села Старики, Ковалі та Красносілка.

За результатами розгляду, жоден із автоперевізників не подав документи на участь у конкурсі на згаданий маршрут, тобто не виявив бажання забезпечувати його обслуговування.

При оголошенні чергового засідання конкурсного комітету на визначення перевізників для роботи на внутрішньообласних маршрутах загального користування даний маршрут буде повторно внесено до реєстру об’єктів.

Крім того, у даний час управлінням дорожнього будівництва та інфраструктури облдержадміністрації проводиться робота щодо пошуку автоперевізника, з яким буде укладено тимчасовий договір на право обслуговування зазначеного вище маршруту. Порушене питання опрацьовується з автопідприємством ТОВ «Автосвіт ЛТД» та іншими автоперевізниками.

На сьогодні жителі сіл Старики та Ковалі частково забезпечені автобусним сполученням із м. Коростеня міжміським автобусним маршрутом «Хорошів-Коростень ч/з Іршанськ», який, згідно з укладеним договором із управлінням дорожнього будівництва та інфраструктури облдержадміністрації, обслуговує ПП «РІМ-Богдан».

На запит депутата Науменка В.А. щодо можливих порушень у діяльності фірми ТОВ „ДФУ АГРО”, яка функціонує на території села Грозине Коростенського району, перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Волківський І.А. проінформував, що спеціалістами Коростенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області проведено ряд заходів, у тому числі позапланову перевірку господарства.

За результатами перевірки встановлено, що гній на території підприємства зберігається в лагуні, при повному наповненні відкачується і вивозиться на поля, які жителі с. Ходаки здали в оренду ТОВ „ДФУ АГРО”; санітарно-захисна зона тваринницького комплексу, згідно з висновком Державної санітарно-епідеміологічної експертизи, становить на південь, схід та північ 1500 м, захід – 1065 м; за результатами досліджень повітря, вміст азоту діоксиду, ангідриду сірчистого, аміаку в атмосферному повітрі не перевищує гранично допустимі концентрації; направлено запити у КНП «Коростенський районний ЦПМСД» Коростенської районної ради та КЗ «КЦРЛ Коростенської районної ради» щодо звернень громадян даного населеного пункту у медичні заклади зі скаргами про погіршення стану здоров’я через забруднення атмосферного повітря від діяльності підприємства. За інформацією, наданою  вищезазначеними організаціями, звернення у медичні заклади протягом 2017 – 2018 років не надходили.

На запит депутата Науменка В.А. щодо необхідності запобігання злочинності, усунення криміногенної ситуації та забезпечення правопорядку на території Коростенського району Житомирської області начальник Головного управління Національної поліції в Житомирській області Печененко В.П. повідомив наступне.

З метою стабілізації криміногенної ситуації, активізації роботи поліції з профілактики та розкриття кримінальних правопорушень, підвищення ефективності реалізації державної політики у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку, відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 01.08.2018 № 762, у період з 1 серпня по 1 жовтня 2018 року проводиться оперативно-профілактичне відпрацювання Житомирської області. Крім цього, Коростенським ВП ГУНП в Житомирській області розроблено та затверджено план проведення оперативно-профілактичних заходів на території Коростенського району, виконання якого взято під особистий контроль керівництвом Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

Інформацію про результати проведення оперативно-профілактичного відпрацювання Коростенського району буде заслухано на колегії керівництва Головного управління Національної поліції в Житомирській області за підсумками роботи за 9 місяців поточного року.

На запит депутата Науменка В.А. щодо перевірки фактів несанкціонованого вивезення сміття великогабаритними вантажними автомобілями на території Коростенського району, з метою недопущення забруднення навколишнього середовища, відповідь надав заступник голови обласної державної адміністрації Ясюнецький О.О.

За інформацією, наданою Коростенською районною державною адміністрацією та Державною екологічною інспекцією в Житомирській області, було створено робочу групу. Робочою групою з виїздом на місце встановлено, що в ангарі на твердому ізолюючому (асфальтованому) покритті виявлено розміщення та видалення змішаних комунальних (міських) відходів, у т.ч. сміття з урн.

Встановлено, що складське приміщення, розташоване по вул. Центральній, 1а, у с. Струмок на території Ушомирської сільської ради (об’єднаної територіальної громади) Коростенського району, належить ТОВ «АЛЬПІН-ПРО» та передано в оренду ТОВ «ТЕРРА КОМПАНІ ПЛЮС».

Під час комісійного обстеження об’єкта встановлено, що підприємство працює несанкціоновано, без дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та спеціального паспорта на місце чи об’єкт зберігання або видалення відходів. Представникам підприємства вказано на необхідність утилізації накопичених побутових відходів.

Відповідно до листа Ушомирської сільської ради Коростенського району  від 09.08.2018 № 1866, у даний час проводяться заходи з ліквідації несанкціонованого звалища твердих побутових відходів, більшість їх вивезено на сміттєзвалище. Організатор неконтрольованого звалища запевнив, що в найближчі дні вивезення сміття буде завершено.

На запит депутатів Рудченка М.М., Перегуди В.П. щодо вирішення питання ліквідації заборгованості із заробітної плати медичним працівникам Чоповицького відділення Малинського міськрайонного центру первинної медико-санітарної допомоги заступник голови обласної державної адміністрації Лагута Я.М. повідомив, що на засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулося 22.08.2018, розглядалося питання про заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, у тому числі медичним працівникам Чоповицького відділення Малинського міськрайонного центру первинної медико-санітарної допомоги.

За результатами розгляду, комісією вирішено: головному лікарю Малинського міськрайонного центру первинної медико-санітарної допомоги визначити заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам закладу та забезпечити виконання у повному обсязі рекомендацій робочої групи у складі фахівців управління охорони здоров’я та департаменту фінансів облдержадміністрації; рекомендовано Малинській міській раді, Чоповицькій селищній раді (об’єднаній територіальній громаді), Малинській районній державній адміністрації у подальшому забезпечити виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26.04.2018 № 156 «Про заходи наповнення місцевих бюджетів, ефективного використання бюджетних коштів на 2018 рік» та спільно визначити джерела погашення існуючих боргів із виплати заробітної плати працівникам КЗ «Малинський міськрайонний центр первинної медико-санітарної допомоги»; Малинському міському голові рекомендовано, у разі непогашення зазначеного боргу до 1 вересня 2018 року, розглянути питання про доцільність перебування на посаді головного лікаря Андрійцева О.М.

На запит депутата Орлюка С.В. щодо законності самостійного відключення власників квартир у багатоповерхових будинках від централізованого теплопостачання відповідь надав заступник голови обласної державної адміністрації Щебетов Р.О.

У даний час питання про відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води у багатоповерхових житлових будинках регулюється Правилами надання послуг із централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, який затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 № 4.

Вищезазначений Порядок визначає процедуру надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (надалі – ЦО і ГВП) житлового будинку при відмові споживачів від ЦО і ГВП. З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій у житловому фонді, розбалансування систем централізованого теплопостачання житлових будинків та уникнення негативних тенденцій у комунальній теплоенергетиці, видачу дозволів на відключення окремого житлового приміщення, секції, під’їзду житлового будинку від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води заборонено, регламентовано порядок відключення лише окремого житлового будинку в цілому за рішенням загальних зборів, за згодою всіх власників (уповноважених осіб власників) приміщень у житловому будинку.

Новий Порядок відокремлення (відключення) від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», розробляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2