Реформа адмінтерустрою передбачає також і трансформацію районів

1decentr3В конгрес-холі Житомирського інституту 24 травня відбулась регіональна конференція «Децентралізація. Історія успіху ОТГ Житомирщини. Нові завдання»  за участі представників з Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Юрія Ганущака  та Миколи Рубчака і директора з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолія Ткачука.

Конференцію відкрили голова обласної державної адміністрації Ігор Гундич та заступник голови обласної ради Максим Вілівчук.

«Під час будь - якої реформи виникають певні труднощі, нерозуміння ситуації,  страх за майбутнє. І з усіма цими питаннями люди йдуть до вас, - звернувся до керівників громад Максим Вілівчук, -  Тож саме такі зустрічі,  конференції стануть вам у нагоді, будуть інформаційно-корисними».

Заступник голови обласної ради висловив впевненість, що лише спільно заради однієї мети – кращого, європейського рівня життя в нашій країні – ми подолаємо усі труднощі.

Голови об’єднаних територіальних  громад,  які об’єднались одними з перших, поділились своїм досвідом з іншими. Голови районних рад та адміністрацій мали змогу поспілкуватись з експертами Мінрегіонбуду щодо долі районів, які є майже повністю об’єднані і центр знаходиться в об’єднаній громаді. З цього приводу думка  єдина – райони будуть об’єднувати, депутати зливатимуться в одну раду, а Кабінет Міністрів самостійно визначатиме центр такого району.

Анатолій Ткачук  з даного питання зазначив, що  наразі відбувається реформа лише базового рівня адміністративно-територіального устрою – шляхом добровільного об'єднання, при закладені стимулів та орієнтирів з боку держави, формуються спроможні громади. І згідно концепції реформи, буде побудована нова система адмінтерустрою, що включає  в себе також трансформацію районів.  

Конференція організована Житомирським  відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» за підтримки Житомирської обласної ради та облдержадміністрації.

1decentr1

1decentr2

1decentr4

1decentr5

1decentr6

1decentr7
1decentr10

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2