Депутати обласної ради звернуться до вищих органів влади щодо збереження лісового фонду

1anadz10Під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 29 вересня за участі голови обласної ради Володимира Ширми, шукали шляхи вирішення егологічної проблеми - всихання соснових насаджень.

Як розповіли лісівники, внаслідок аномально високих температур, різкого коливання рівня ґрунтових вод втрачається біологічна стійкість лісових насаджень, відбувається масове заселення дерев стовбурними шкідниками, зокрема, верхівковим короїдом. В області понад 70 тис. га лісових територій, що перебувають у користуванні державних лісгоспів та дочірніх підприємств КП «Житомироблагроліс» уражені цим шкідником. Як наслідок, на Житомирщині маємо тиху «біологічну пожежу».

Генеральний директор КП «Житомироблагроліс» Ігор Рибинський зазначив, що внесення змін до деяких нормативно-правових актів не дають можливості лісівникам оперативно локалізувати це екологічне лихо.

«Прийнято відповідний закон, який забороняє у лісі у сезон тиші, коли птахи сидять на гніздах, проводити рубки. Цей період триває 2,5 місяця, квітень і травень, але саме в цей же період збільшується популяція жука-короїда, який  уражає та нещадно знищує наші ліси. Будь-які біологічні чи хімічні методи проти цього шкідника є неефективними, а найбільш радикальним і дієвим засобом є проведення санітарних рубок дерев навколо зони ураження, аби унеможливити поширення короїда на «здорові» дерева», - розповів Ігор Рибинський.

Голова обласної ради Володимир Ширма зазначив, що депутати обласної ради спільно з місцевими депутатами і відповідними фахівцями ретельно вивчать цю проблему і на сесії обласної ради приймемо звернення до центральних органів влади.

«Депутати обласної ради, районних рад, об’єднаних територіальних громад спільно з відповідними фахівцями та лісівниками виїжджатимуть в лісгоспи, де вони на власні очі зможуть оглянути масштаби всихання сосни, проаналізують ситуацію. І після цього на чергову сесію обласної ради будемо готувати відповідне звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо врегулювання зазначеної проблеми на державному рівні, зокрема, щодо тимчасового призупинення дії деяких законодавчих та нормативно-правових актів. Таке звернення вже затвердила Волинська обласна рада», - наголосив голова обласної ради.

1anadz10

1anadz13

1anadz11

1anadz12

1anadz14

1anadz15

1anadz16

1anadz17

1anadz18

Прес-служба обласної ради 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2