У Житомирі вшанували пам'ять В’ячеслава Чорновола

1aachornovol1«Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося потім гірко любити — втративши». Ці слова належать видатному українському політичному діячу, Герою України В’ячеславу Чорноволу, пам'ять якого вшанували 26 березня у Житомирі.

Представники влади, серед яких перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко та заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагути, та громадськість і духовенство помолилися за спокій душі загиблого та поклали квіти до меморіального погруддя політика.

Сергій Крамаренко у своєму виступі акцентував на визначній ролі, яку відіграв В’ячеслав Чорновіл в історії незалежної України.

«В’ячеслав Чорновіл прагнув, аби  Україна була вільною, сильною та незалежною. Тому його постать – це приклад  того, як потрібно боротись за краще майбутнє для  країни», - сказав перший заступник голови обласної ради.

До заходу із вшанування пам’яті В'ячеслава Чорновола долучились представники Житомирської обласної організації Народного руху України.

Цитати В'ячеслава Чорновола, що актуальні сьогодні.

- Україна починається з тебе.
- Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося потім гірко любити — втративши.
- Немає в нас бандерівців та москалів, східних і західних. Всі ми — народ України.
- Нам потрібні сьогодні реформи, а не революції, сила закону, а не закон сили, добробут народу, а не всенародні злидні, громадське порозуміння, а не громадська ворожнеча, демократія, а не диктатура.
- Настав час вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі.

Довідково. В’ячеслав Чорновіл – відомий провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 1980-1990 років. Він був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року. Разом із іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Багато років свого життя Чорновіл був змушений провести у в'язницях та засланнях, оскільки не зраджував своїм політичним та громадянським поглядам. В'ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі. У Житомирі на його честь названо вулицю, а на фасаді бібліотеки ЖДУ ім. І. Франка розташоване меморіальне погруддя.

1aachornovol1

1aachornovol2

1aachornovol3

1aachornovol4

1aachornovol6

1aachornovol7

1aachornovol8

1aachornovol9

1aachornovol11

1aachornovol12

1aachornovol13

 

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2