В обласній лікарні провели акцію з нагоди Всесвітнього дня боротьби з інсультами

1aaaaainsult1У приміщенні консультативно-діагностичної поліклініки обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського 29 жовтня відбулася акція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з інсультами. Головна мета заходу - донести до населення  інформацію про причини виникнення цієї недуги  та методи боротьби з нею.

Організаторами акції виступили працівники неврологічного відділення з блоком інтенсивної терапії для пацієнтів з гострим порушенням мозкового кровообігу на чолі із завідуючою Оленою Леськів.

«Цією акцією ми хочемо привернути увагу мешканців нашої області щодо причин, які призводять до цього захворювання. Головна з них – гіпертонічна хвороба, тобто підвищений артеріальний тиск. Ми хочемо розповісти про усю ту  небезпеку, яку  таїть у собі ця недуга, бо ні для кого не секрет, що лише 15% пацієнтів після перенесеного захворювання можуть повернутися до активного трудового життя, а також донести інформацію про те, як можна цю хворобу попередити. Усім бажаючим, які в цей день звернулися у поліклініку до різних фахівців, ми роздавали листівки, в яких у доступній формі висвітлена інформація про симптоми інсульту та подальші дії у випадку підтвердження однієї із ознак», - розповіла завідувачка відділення.

Також під час акції кожен бажаючий міг підійти і виміряти свій артеріальний тиск, отримати на місці безпосередню допомогу, або ж йому було рекомендовано звернутися за консультацією до іншого фахівця.

«Ми хочемо підвищити обізнаність населення про інсульти, аби попередити їх у якомога більшої кількості людей, а в разі, якщо захворювання не вдалося уникнути, то чим більшу кількість пацієнтів повернути до життя. Саме з цією метою на порятунок жителів нашої області на сесії обласної ради, яка відбулася на минулому тижні, було виділено кошти у сумі 240 тис. грн на закупівлю тромболітиків», - поінформувала Олена Леськів.

Пацієнти різних вікових категорій під час проведення акції, вимірявши артеріальний тиск, підходили до фахівців зі своїми запитаннями, на які організатори акції надали кваліфіковані відповіді і поради, найголовніші з яких – постійний контроль артеріального тиску, бодай раз на півроку контроль за рівнем холестерину в крові, дотримання норм харчування тощо, здоровий спосіб життя.

1aaaaainsult1

1aaaaainsult2

1aaaaainsult3

1aaaaainsult4

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2